www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gat Fender pe un corp Squier


aquarius14
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, aquarius14 said:

Salut. Pot întâmpină probleme la neck pocket? Adică sa fie gatul mai lat sau mai îngust? Din ce am mai găsit pe net e foarte probabil sa fiu nevoit sa dau alte gauri pentru prindere dar asta nu e o problema. 

Da man, totul trebuie masurat inainte. Daca ai gatul masori si cauti corp bazat pe aceleasi masurari, sau invers. Fa rost de toate masuratorile .

Nu e nici un ''da''.

''da'' e doar daca e noroc, poate fi si prea lat neck pocketul ce iar e nasol.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Razvan S. said:

Da man, totul trebuie masurat inainte. Daca ai gatul masori si cauti corp bazat pe aceleasi masurari, sau invers. Fa rost de toate masuratorile .

Nu e nici un ''da''.

''da'' e doar daca e noroc, poate fi si prea lat neck pocketul ce iar e nasol.

Ideea e ca pe net  nu găsesc lățimea gaturilor din dreptul neck pocket-ului... Doar radius-usul și nut width-ul.. 

Link to comment
Share on other sites

Si eu o sa fiu intr-o dilema similara, si caut un corp anume.

Eu as proceda altfel, dat fiind ca nu caut nou, si ce caut este default old pt ce vreau eu, pur si simplu intreb sellerii exact detalii, si ii pun sa masoare...

Care e problema? Da-le distantele dintre gauri si tot ce ai nevoie. Unii iti vor raspunde

Link to comment
Share on other sites

Si eu tot ''online'' iau tot, doar nu le testez inainte. Daca vrei la sigur, CERI masuratori sa se pupe cu ce ai. Tocmai, ca e online, rogi sa ti le faca , fizic, sa mearga cineva la stoc, sa masoare chestiile astea. Tot ce ceri.

Again, care-i problema? Nu inteleg ce n-ai priceput. Ca sa ''mergi la sigur'', doar daca iti furnizeaza toate astea poti sa fii sigur :lol:

Daca nu ti le da si nu raspund, fuck em :D

Toate combinatiile de astea sau ce vezi tu relevant pt ce corp ai tu:

images?q=tbn:ANd9GcTQq6jR6Y_3znZs5DOtGld

 

 

 

neck_pocket_bneck-jpg.952007              images?q=tbn:ANd9GcTrM20Fbl7XrR_imDsZNhU

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.