www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Al cui e riff-ul?


George
 Share

Recommended Posts

A ghicit, ai onoarea, Rãmurel.

 

Sãru-mâna ! Sper sã nu se supere manbear .

 

Deci, e un intro.

 

stereo_intro.mp3

Pe lângã, aº fi curios dacã ar putea zice careva ce chitarã/scule crede am folosit, mai ales cã se fac atâtea comparații între lemne, modele, etc pe forum ... Numa' de curiozitate ºi complet pe lângã topic... Sunt curios dacã sunt "urechi" aºa de senzitive prin preajmã.

Numa' bine !

Link to comment
Share on other sites

Pe lângã, aº fi curios dacã ar putea zice careva ce chitarã/scule crede am folosit, mai ales cã se fac atâtea comparații între lemne, modele, etc pe forum ... Numa' de curiozitate ºi complet pe lângã topic... Sunt curios dacã sunt "urechi" aºa de senzitive prin preajmã.

Numa' bine !

pai nu ai sculele de la profil? :)

Link to comment
Share on other sites

Deci, e un intro.

 

stereo_intro.mp3

Pe lângã, aº fi curios dacã ar putea zice careva ce chitarã/scule crede am folosit, mai ales cã se fac atâtea comparații între lemne, modele, etc pe forum ... Numa' de curiozitate ºi complet pe lângã topic... Sunt curios dacã sunt "urechi" aºa de senzitive prin preajmã.

Numa' bine !

 

Un mic hint ?

 

post-10823-1283514883_thumb.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Nu e. Melodia e totusi influentata puternic de Zep. Destul de recenta, cam de anul asta.

 

Linie de lucru? Adica scule?

 

Da. Puteam intra la tine sa vad sculele, dar am fost ocupat cu trasul...

 

Whaaat?!?!?!?! Nu-i Zep ? Na' cã m-am grabit cu trasul aiurea . Dacã-i recentã nu ºtiu, cã am fost scos din criogenare abia anu' trecut. Tot Iliescu e? Minerii au plecat ?

 

PS : De o vreme încoace tot mai greu merge sit-ul ãsta... Încarca pagina destul de greu...

Link to comment
Share on other sites

Trag cu un PRS Tremonti SE printr-un Vox Night Train cu cabinet V112NT (tot Vox, facut special pentru trenu de noapte). Inregistrez cu microfon Samson Q6 prin preamp si apoi in placa de sunet integrata, dar tonul nu se reproduce atat de fidel pe cat mi-as dori.

 

Cat despre riff, interpretul e un bluesman din noua generatie. La 12 ani a cantat in deschidere pt the king. BB King.

Edited by manbearpig
Link to comment
Share on other sites

Trag cu un PRS Tremonti SE printr-un Vox Night Train cu cabinet V112NT (tot Vox, facut special pentru trenu de noapte). Inregistrez cu microfon Samson Q6 prin preamp si apoi in placa de sunet integrata, dar tonul nu se reproduce atat de fidel pe cat mi-as dori.

 

Cat despre riff, interpretul e un bluesman din noua generatie. La 12 ani a cantat in deschidere pt the king. BB King.

 

Hint-ul a fost decisiv, piesa însã n-o ºtiam, pânã acum.

 

Joe Bonamassa- Blue and Evil

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Trag cu un PRS Tremonti SE printr-un Vox Night Train cu cabinet V112NT (tot Vox, facut special pentru trenu de noapte). Inregistrez cu microfon Samson Q6 prin preamp si apoi in placa de sunet integrata, dar tonul nu se reproduce atat de fidel pe cat mi-as dori.

 

Cat despre riff, interpretul e un bluesman din noua generatie. La 12 ani a cantat in deschidere pt the king. BB King.

 

Woah...daca ai asa scule dc te-ai mai bagat la concursu pt comboul de 5w ?:)

Link to comment
Share on other sites

A naibii curiozitatea asta...

Am citit cumva gresit regulamentul concursului? Trebuie sa am echipament sub o anumita valoare ca sa particip?

Sunteti offtopic.

 

Ontopic: nu pot sa ascult acum, se supara vecinii.

 

Sã nu cumva sã îndrãznești sã câștigi! Ești prea favorizat de soartã! :)

 

Sã nu cumva sã îndrãznești sã câștigi! Ești prea favorizat de soartã! :lol:

 

Rãmurel, on topic: Duran Duran - Hungry like a wolf?

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

A naibii curiozitatea asta...

Am citit cumva gresit regulamentul concursului? Trebuie sa am echipament sub o anumita valoare ca sa particip?

 

Nu trebuie sa citesti regulamentul ca sa vezi la ce sectiune e postat concursul :lol: . Bafta iti doresc! 

 

 

On: Ramurel, trupa e cumva Magnum? :)  stiu ceva de la ei, dar nu e melodia ta... mai sap 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.