www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Resurse teoretice pentru invatat chitara


Nic-deni
 Share

Recommended Posts

Salut tuturor!

Sunt incepator si in domeniul chitarei si pe acest forum.

Am cantat putin in copilarie dar m-am reapucat acum si fac exercitii zilnice cu ce gasesc pe net. As vrea sa-mi ordonez putin eforturile si as vrea sa folosesc Metoda de chitara de Maria Boeru. As cumpara-o online dar vad ca se vinde numai in librarii in RO, eu fiind in Canada. Nu se vinde online in format pdf ca multe alte carti pe Amazon (cel putin eu nu am gasit-o).

Ar putea sa mi-o trimita cineva in pdf, poate si alte resurse de acest gen?... Am foarte multe carti in pdf dar nimic in acest domeniu. As putea sa va trimit cu multa placere altceva in schimb daca se intampla sa am ce cautati.

Multumesc anticipat. Nic.

Link to comment
Share on other sites

Salut !
Maria Boeru este cam același lucru cu Carulli, 80% vezi poate găsești metoda de Carulli.
Teoria muzicii înseamnă puțin altceva, M Boeru și Carulli sunt manuale de interpretare, teoria înseamnă solfegiu și dictat în primă fază, apoi ce e ritmul, măsura, tonalitatea, ce sunt intervalele, etc. Pentru asta îți trebuie o carte de Victor Giuleanu
Mult succes !

Trimis de pe al meu FIG-LX1 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.