www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Fulltone Clyde Wah Deluxe

Recommended Posts

Pret: 650 RON
Link producator: https://www.thomann.de/ro/fulltone_clyde_wah_deluxe_2.htm
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Fulltone Clyde Wah Deluxe este o pedala de wah facuta de celebrul producator boutique Fulltone. Pedala este construita ca un tanc si vine cu toate cele necesare pentru a fi super versatila si cu un sound foarte vocal, pretabil pe cam orice stil muzical. Este vreo 3 clase peste ce ofera Dunlop si alti producatori mari, care ofera mai mult reclama decat sound. Soundul este mult mai organic, mai vocal, raspunsul este mult mai natural, iar voicingurile sunt toate distincte si muzicale. Dispune de reglare a gainului de intrare pentru a functiona optim cu orice tip de doze si are un buffer reglabil, dar care poate fi si scos complet din circuit pentru a putea fi pus in fata unui fuzz face de exemplu. Pedala vine cu 3 voicinguri diferite: wacked (lucreaza mai pe medii), Jimi (soundul vintage inregistrat pe mii de albume) si shaft, ideal pentru pasajuele funky. Il am de mai multi ani, a stat pentru o perioada in pedalier, dar pentru ca de mult timp nu l-am mai folosit deloc si restrang pedalierul la minim trebuie sa plece. A fost utilizat atent (de fapt nu prea a fost foarte mult folosit, mai mult a facut act de prezenta in pedalier). Este in stare perfecta de functionare si are urme usoare absolut normale de uzura (mai mult de la praf).

Nou costa 1350 lei la Thomann, eu vreau pe al meu 650 lei. Pretul este FIX si NU sunt interesat de schimburi.

https://www.thomann.de/ro/fulltone_clyde_wah_deluxe_2.htm

Contact 0731 444 646

20190908_152152.jpg

20190908_152208.jpg

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.