www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

INFO CHITARA MAISON LPC-190 Les Paul 1979


Apos70l
 Share

Recommended Posts

Pret: 1
Localitate: Ploiesti
Contact: Danutz
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Buna ziua,

 

Ma poate ajuta cineva cu informatii despre aceasta chitara?

Stiu ca este din 1979/ Les Paul C 190 Maison

Din pacate a fost cumparata exact cum se vede in poze, fara corzi si fara unele componente.

Unde as putea sa o restaurez?

Din ce am citit s-a vandut in stare buna cu 1500E.

 

Multumesc.

 

IMG_1154.JPEG

IMG_1148.JPEG

IMG_1149.JPEG

IMG_1150.JPEG

IMG_1151.JPEG

IMG_1152.JPEG

IMG_1153.JPEG

IMG_1155.JPEG

IMG_1156.JPEG

IMG_1157.JPEG

IMG_1158.JPEG

IMG_1159.JPEG

IMG_1160.JPEG

Link to comment
Share on other sites

mai mult decat poti gasi pe net nu cred ca te poate ajuta cineva. chitara pare a fi in regula dupa poze, piesele lipsa sunt usor de gasit. ar trebui uns freatboard-ul si vazut in ce stare sunt tastele si gatul, mai ales ca nu are corzi. la radacina gatului in una din poze se vede ce poate fi o fisura, ceea ce ar fi o problema majora, dar trebuie investigat mai adanc.

cat despre pretul de revanzare, odata ce este functionala, iti faci vise desarte la 1.500 euro. daca o sa o vinzi cu 300 euro sa zici bodaproste. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gândește-te că uneori stau chitare de 3-4000 de euro impecabile la 1500-2000 și nu le ia nici dracu' - merită s-o faci pentru tine dacă îți place lp, e posibil să cheltui pe restaurat și bibileală mai mult decât ai lua pe ea. Oricum nu e bine că a stat și stă fără coarde, îi trebuie măcar un bridge tuneomatic cu stop tail ca să poți pune coarde pe ea. 

La 1500 sau nu departe se mai găsesc second les Paul Gibson, Esp-uri și alte chestii mai căutate, deci ca investiție sper că n-ai dat mare lucru pe ea. 

Edited by apocapsile
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Airhead said:

mai mult decat poti gasi pe net nu cred ca te poate ajuta cineva. chitara pare a fi in regula dupa poze, piesele lipsa sunt usor de gasit. ar trebui uns freatboard-ul si vazut in ce stare sunt tastele si gatul, mai ales ca nu are corzi. la radacina gatului in una din poze se vede ce poate fi o fisura, ceea ce ar fi o problema majora, dar trebuie investigat mai adanc.

cat despre pretul de revanzare, odata ce este functionala, iti faci vise desarte la 1.500 euro. daca o sa o vinzi cu 300 euro sa zici bodaproste. 

Multumesc de info.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.