www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare microfon.


GezaMan
 Share

Recommended Posts

Ketchup, maioneză ... :)

Glumesc. Ținând cont de clasa microfonului, te poți aștepta să fie lucrat neglijent, ar putea fi adezivi din fabrică, dar ... de două feluri? Nu știu, sunt doar circumspect. Cum ai fost și tu, de altfel.

Dar dacă tot ai dat banii pe el, măcar să meargă de banii ăia.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, GezaMan said:

Multumesc pentru raspuns. N-am gasit online nici o poza cu capsula acestui microfon ca sa vad eventualele diferente.

De mers merge, chiar suna foarte bine. :) 

daca e posibil, te rog sa faci niste poze mai clare. O sa pot sa-ti spun mai multe. din pozele initiale nu prea imi dau seama. Merci :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marcianpetrescu said:

daca e posibil, te rog sa faci niste poze mai clare. O sa pot sa-ti spun mai multe. din pozele initiale nu prea imi dau seama. Merci :)

salut Marcian! 

(ne-am salutat chiar in persoana in urma cu circa 10 ani dupa un concert pe care l-ati sustinut la Baia Mare in Gold Time) :)

am incercat sa mai fac cateva poze cu capsula, sper sa se vada mai clar. mersi!

 

20190823_094741_HDR.jpg

20190823_094808.jpg

20190823_094824.jpg

20190823_094841.jpg

20190823_094919.jpg

1 hour ago, marcianpetrescu said:

daca e posibil, te rog sa faci niste poze mai clare. O sa pot sa-ti spun mai multe. din pozele initiale nu prea imi dau seama. Merci :)

 

DSC_0881.JPG

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, guitarhead said:

Cam asa.. vine de la diferite(le) etape de fabricatie/asamblare... Capsula a fost construita (un tip de glue de la workstation-ul respectiv), si la asamblarea finala ai sigiliul de la lipituri/cositor/conexiune electrica. :)

Multumesc, m-ai linistit. M-am gandeam deja sa trimit microfonul inapoi la vanzator. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GezaMan said:

Multumesc, m-ai linistit. M-am gandeam deja sa trimit microfonul inapoi la vanzator. :)

este un tip de adeziv cu rolul clar de a fixa cele doua fire ca sa nu se miste si sa se fractureze... uneori se intampla asta si de la vibratii... la microfoanele de firma se folosesc alte variante... nu e panica... atata timp cat nu afecteaza functionarea... e bine... nu-ti face probleme. :);) Bafta :)

Edited by marcianpetrescu
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marcianpetrescu said:

este un tip de adeziv cu rolul clar de a fixa cele doua fire ca sa nu se miste si sa se fractureze... uneori se intampla asta si de la vibratii... la microfoanele de firma se folosesc alte variante... nu e panica... atata timp cat nu afecteaza functionarea... e bine... nu-ti face probleme. :);) Bafta :)

mersi mult

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.