www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Gilgos

expirat vând [EXPIRAT] Takamine EF 440 SCGN

Recommended Posts

Pret: 3200 RON
Link producator: http://www.takamine.com/EF440SCGN
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Chitara electro-acustica Takamine EF 440 SCGN seria PRO
Made in Japan
Stare foarte buna;
Cutie transport;
Fata: Cedru
Laterale si spate: Mahon
Preamplificator: CT4B II
Doza: Palathetic
Finisaj: antic satin
Setup profesional, actiune joasa.
Forma: Nex

thumbnail (4).jpeg

thumbnail (2).jpeg

thumbnail (1).jpeg

thumbnail (8).jpeg

thumbnail (7).jpeg

thumbnail.jpeg

thumbnail (10).jpeg

thumbnail (3).jpeg

• Like 1

10 hours ago, Csaba said:

Salut.
Mai e de vanzare?

Cred ca da...am avut un moment in care nu prea as mai fi vrut... dar am prea multe si vreau sa mai fac ordine...deci, da, este de vanzare...

6 hours ago, wannadrian said:

Buna ziua,care ar fi ultimul pret ? tel.0726794011,Adrian Oana

Momentan o am rezervata ... trebuie sa-l intreb  pe tip daca sigur o ia...

Pretul de vanzare 3.000 lei.

On 18/03/2020 at 18:06, Gilgos said:

Momentan o am rezervata ... trebuie sa-l intreb  pe tip daca sigur o ia...

Pretul de vanzare 3.000 lei.

Am discutat cu respectivul si mi-a zis ca daca este cumparator...asta e... Deci, chitara este libera la vanzare.

Daaa,acum 9 ani eram un pic mai tânăr... :D Chitara asta era 2925 lei,NOUĂ...deci,prețul ei SH ar trebui să fie cam maximum 1500 lei.Asta e regula,așa am făcut și eu când am vândut ceva,ba,chiar,am lăsat și mult sub jumătate...Dacă o dați la prețul ăsta,o cumpăr.

Eu am dat pe ea in 2013... 3900 lei,,,va arat factura...adica  900 euro... cer pe ea acum 600...adica redus cu 1/3. Nu stiu de unde logica ca daca lucrul este sh trebuie sa fie 1/2 din pret... Sunt lucruri, mai ales in zona instrumentelor muzicale unde valoarea nu scade, dimpotriva creste. Vorbim aici despre o chitara fabricata in Japonia nu in China sau Indonezia care se afla intr-o stare impecabila, o chitara de colectie care nu se mai fabrica cu fata de cedru satinat si cu laudata doza palathetic cu preamp CT4BII... adica vedeti ca ea este comparabila acum cu o P3 de la Takamine care costa in jur de 5000 lei... Dar n-are rost sa-mi bat gura...trebuia sa o luati atunci cu 2950 lei noua cand a fost la oferta si era o investitie. Cu 1500 luati ceva  de 1500... sunt o gramada... Spor la cumparaturi! Si pentru logica abordata chiar daca imi dati 3200 pe ea nu v-o vand... Sta bine in colectia de chitare pe care o am sau o va cumpara o persoana care-i cunoaste adevarata valoare. O zi buna!

17 minutes ago, Gilgos said:

Eu am dat pe ea in 2013... 3900 lei,,,va arat factura...adica  900 euro... cer pe ea acum 600...adica redus cu 1/3. Nu stiu de unde logica ca daca lucrul este sh trebuie sa fie 1/2 din pret... Sunt lucruri, mai ales in zona instrumentelor muzicale unde valoarea nu scade, dimpotriva creste. Vorbim aici despre o chitara fabricata in Japonia nu in China sau Indonezia care se afla intr-o stare impecabila, o chitara de colectie care nu se mai fabrica cu fata de cedru satinat si cu laudata doza palathetic cu preamp CT4BII... adica vedeti ca ea este comparabila acum cu o P3 de la Takamine care costa in jur de 5000 lei... Dar n-are rost sa-mi bat gura...trebuia sa o luati atunci cu 2950 lei noua cand a fost la oferta si era o investitie. Cu 1500 luati ceva  de 1500... sunt o gramada... Spor la cumparaturi! Si pentru logica abordata chiar daca imi dati 3200 pe ea nu v-o vand... Sta bine in colectia de chitare pe care o am sau o va cumpara o persoana care-i cunoaste adevarata valoare. O zi buna!

Oricum multumesc pentru reclama facuta gratis... :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.