www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] MXR Carbon Copy Bright Analog Delay

Recommended Posts

Pret: 450 RON
Link producator: https://www.thomann.de/ro/mxr_m169_carbon_copy_analog_delay.htm
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

MXR Carbon Copy Bright este o varianta a probabil celui mai popular delay analogic, MXR Carbon Copy. Diferenta intre cele 2 este ca acesta are repetitiile usor mai deshise ca ton (dar tot calde si organice). Ambele pedale, alaturi de reverb mi se par cele mai reusite produse pe care MXR le produce la ora actuala, si care concureaza cu succes firmele boutique high end, dar la un pret mult mai mic. Suna excelent pus in bucla de efecte sau in fata amplificatorului, suna foarte bine si cu pedale de ovedrive, se integreaza perfect in mix, dar spre deosebire de fratele lui mai dark iese ceva mai bine in evidenta. Impreuna unul reglat pe patrime si acesta pe optime cu punct sunt delay nirvana. Modulatia este una foarte reusita, si se pot regla mai multe nuante din semireglabilii din interior, imitand cu mare succes soundul eluziv de tape delay. Pedala este in stare aproape impecabila (are velcro lipit pe spate) si functioneaza impecabil. Vine insotita de cutia si hartogaria cu care a venit din fabrica.

Noua costa in jur de 800 lei, eu vreau pe a mea 450 lei. Pretul este fix si nu sunt interesat de nici un schimb.

https://www.thomann.de/ro/mxr_m169_carbon_copy_analog_delay.htm

Contact 0731 444 646

20190628_070705.jpg

20190628_070730.jpg

20190628_070742.jpg

20190628_070757.jpg

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.