www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Charvel Surfcaster


ickxs
 Share

Recommended Posts

Pret: 0 RON
Localitate: Mangallia
Contact: 0743335493
Accept schimburi: Nu accept schimburi

A fost cu ceva ani in urma, de vanzare pe RGC, un Charvel Surfcaster pe care nu l-am mai prins si mi-a ramas gandul la el.

In caz ca cel care l-a luat s-a plictisit de el sau poate altcineva are unul de dat la un pret decent, as fi curios.

Rog oferte, in caz ca sunt, pe PM

Numai bine

Edited by ickxs
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Intamplarea face sa stiu unde este aceasta chitara insa nu cred ca proprietarul o va vinde foarte curand.

Este o chitara de exceptie, face parte din prima serie produsa de Charvel, iar cu siguranta daca ar vinde-o nu cred ca ar face-o sub la un pret sub 1000 .

Nu stiu ce inseamna pret decent, incearca pe reverb/ebay desi ultima pentru care am licitat pe ebay s-a vandut cu 1450 .

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de informatii. Probabil nici eu n-as fi dat-o in locul actualului proprietar.

Nu tin neaparat la un exemplar din prima serie sau cu mare valoare de colectie, ma intereseaza in schimb sa aiba acel tremolo de la Gotoh pe care il mai am pe un Charvel ST Custom 89 si care este senzational. Cat despre preturile de pe ebay sau Reverb, sunt una, si ce vindem si cumparam noi aici intre noi, e alta. Am cumparat si vandut ceva scule pe RGC si chiar daca m-am orientat oarecum dupa preturile de pe site-urile respective n-am incercat niciodata sa le obtin pe RGC, nici eu, nici majoritatea vanzatorilor de aici. Nu inseamna nicidecum ca nu merita banii respectivi dar daca iei cam tot ce se vinde acum pe RGC, cu unele exceptii, vei observa ca preturile sunt mai mici decat pe ebay sau reverb. Si asta este, cred eu, printre altele, unul din atuurile comunitatii noastre.

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ickxs said:

Multumesc de informatii. Probabil nici eu n-as fi dat-o in locul actualului proprietar.

Nu tin neaparat la un exemplar din prima serie sau cu mare valoare de colectie, ma intereseaza in schimb sa aiba acel tremolo de la Gotoh pe care il mai am pe un Charvel ST Custom 89 si care este senzational. Cat despre preturile de pe ebay sau Reverb, sunt una, si ce vindem si cumparam noi aici intre noi, e alta. Am cumparat si vandut ceva scule pe RGC si chiar daca m-am orientat oarecum dupa preturile de pe site-urile respective n-am incercat niciodata sa le obtin pe RGC, nici eu, nici majoritatea vanzatorilor de aici. Nu inseamna nicidecum ca nu merita banii respectivi dar daca iei cam tot ce se vinde acum pe RGC, cu unele exceptii, vei observa ca preturile sunt mai mici decat pe ebay sau reverb. Si asta este, cred eu, printre altele, unul din atuurile comunitatii noastre.

Numai bine

Vrei ceva hollowbody sau vrei inca o chitara cu acel tip de tremolo?

Charvel-urile Surfcaster au luat-o in sus rau cu preturile de cativa ani, probabil si calitatea dicteaza in acest sens.

Eu am avut o chitara Fenix ST20 cu acel tip de tremolo. Exista si modele mult mai misto ca ST40 si TM40 care au acest tip de tremolo iar preturile sunt undeva sub 500 .

image.thumb.png.d92b2a9f83c2f9947d4aa15dcf948c57.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

A fost cu ceva ani in urma, de vanzare pe RGC, un Charvel Surfcaster pe care nu l-am mai prins si mi-a ramas gandul la el.
In caz ca cel care l-a luat s-a plictisit de el sau poate altcineva are unul de dat la un pret decent, as fi curios.
Rog oferte, in caz ca sunt, pe PM
Numai bine
Salut,
Din cate stiu eu, Sorin Dragoi (sorin65 parca are user.ul) avea unul. Mi l.a aratat acum cativa ani buni si chiar m.am jucat putin cu el.

Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.