www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
nothing

expirat vând [EXPIRAT] Chitara electrica Cort Z44 alba

Recommended Posts

Pret: 1200 RON
Link producator: https://www.vintageguitar.com/16995/cort-z44/
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand chitara electrica Cort Z44 alba
1200 ron pret negociabil

https://www.vintageguitar.com/16995/cort-z44/

Cand am cumparat-o am cheltuit cam 1700 ron, acum cativa ani. Tonul clean este calduros si putin mai intunecat. Tin minte ca am incercat multe chitari in ziua aceea si asta este singura care mi-a placut. Mi se pare ca are un ton mai evoluat decat alte chitari in aceeasi gama de pret.

Functionalitatea este impecabila insa la aspect sunt doua mentiuni:
- o mica lovitura care nu se vede din fata, nu e luata vopseaua
- 3 urme de lipici pe partea de sus a gatului in dreptul frett-urilor 5, 7 si 12, unde am lipit niste semne pentru a putea canta fara sa ma uit la chitara. S-ar putea sa fie utile si noului proprietar..

Atat sunetul cat si aspectul fac ca aceasta chitara sa se deosebeasca fata de celelalte din zona aceasta de pret. A fost si este foarte iubita si mi-a adus multa inspiratie :) Sper ca si noul proprietar sa simta aceleasi lucruri. O vand pentru ca vreau sa-mi achizitionez o chitara hollow-body.

Exclusiv predare personala in Bucuresti.

IMG_0789.jpg

IMG_0790.jpg

IMG_0791.jpg

IMG_0792.jpg

IMG_0794.jpg

Am uitat sa mentionez, spre deosebire de multe alte modele de chitari sub 500E care suna bine doar cu efecte sau trecute printr-un procesor, aceasta suna bine si pe clean, bagata direct in amp, sau unplugged. E foarte usor de gasit sweet spot-ul intre volumele celor doua doze si butonul de ton face minuni.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.