www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
ickxs

expirat vând [EXPIRAT] Washburn WI 45f cu doze Gibson GEM active

Recommended Posts

Pret: 400 euro negociabil
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Pun la vanzare un Washburn WI 45f, Corp mahon maple top, set neck mahon, taste jumbo, neck foarte subtire, comod si rapid. Tastele pot spune ca au uzura zero, e chitara pustiului meu de 12 ani care nu se prea omoara cu cantatul.

Dozele sunt Gibson GEM active, niste doze pe care Gibson le-a pus pe 3 modele, suna mai mult spre burstbucker-e decat de ce stiam eu despre dozele active (emg, sd), una peste alta foarte ineresante. Chitara este interpretarea celor de la Washburn a LP-ului, lucrata fara cusur, mai subtirica, mai usurica si mult mai comoda la mana. Binding-ul si inlay-urile sunt spectaculoase. Arata si se simte ca o chitara scumpa, departe tare de Gibson studio de exemplu. A venit din fabrica cu un sistem propriu VCC, care modifica gradual, din poturile de ton, humbuckerele in sigle coil-uri si care nu era cine stie ce smecherie. Nu-l mai are, are un wiring clasic 2 volume si doua tonuri.

Starea nu este "ca nou" dar nu am gasit optiunea de "foarte buna" si atat. Are ceva zagrieturi superficiale pe dos de la curea.

A costat de noua 450 lire in UK acum ceva ani. Nu se mai fabrica.

Un filmulet cu dozele:

IMG_20190520_141642.jpg

IMG_20190520_141650.jpg

IMG_20190520_141656.jpg

IMG_20190520_141700.jpg

IMG_20190520_141707.jpg

IMG_20190520_141724.jpg

Edited by ickxs

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.