www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
c i p r i a n

expirat vând [EXPIRAT] Darkglass Vintage Microtubes Overdrive

Recommended Posts

Pret: 650 RON
Link producator: https://www.darkglass.com/creations/vintage-microtubes/
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salut,

Vand acest foarte interesant overdrive, Darkglass Vintage Microtubes. A fost proiectat initial ca un overdrive pentru bas, dar chitaristii, dupa ce s-au plictisit de toate sutele de modele existente pentru chitara, au ajuns si la cele cateva gandite pentru basisti. In cazul asta alegerea a fost castigatoare, pentru ca efectul suna excelent si cu chitara.

Are un ton foarte cald, organic, in categoria overdrive-urilor low gain. In plus fata de majoritatea efectelor de tipul asta gandite pentru chitara, are o functie Blend, ce mixeaza tonul original cu cel al pedalei. Asta iti permite sa pastrezi tonul instrumentului si in acelasi timp sa-l imbunatatesti subtil cu armonicele efectului. Pe langa controlul volumului si al overdrive-ului, pedala mai are si un reglaj de ton, Era, gandit de proiectant ca un soi de masina a timpului. Foarte interesant!

Una peste alta, e clar ca e o idee foarte buna sa imprumutam efecte, tehnici si .. tot ce se mai poate, de la un instrumentist la altul, ajungand sa descoperim astfel de lucruri minunate.

Pedala  este facuta de niste finlandezi, care am auzit ca ar fi oameni seriosi, deci nu m-as indoi de fiabilitatea ei. 

Mai multe specificatii tehnice si alte detalii gasesti aici:

https://www.darkglass.com/creations/vintage-microtubes/

Si un demo aici:

Pretul meu este 650 lei. De la Thomann se poate cumpara cu 941 lei acum, fara transport.

Apropo, am folosit-o si pentru bas si suna excelent.

Raspund la telefon mai repede decat la mesaje.

Succes,

Ciprian

0722 340 721

FullSizeRender 4.jpg

FullSizeRender 7.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.