www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Gibson gib

expirat vând [EXPIRAT] Vand Gibson Es artist colectie impecabila

Recommended Posts

@ggg Pare ceva mai vechi. 

Vânzătorul nu prea pare să aibă habar de ceea ce vinde. De asemenea, mi se pare suspect că a listat produsul ca fiind în Cluj-Napoca, dar utilizatorul are IP de București.

Mai mult, pentru forumiști are o „reducere” considerabilă față de anunțul pe care îl are pe olx.

https://www.olx.ro/oferta/chitara-gibson-es-artist-colectie-IDcc1xX.html#d5e76c1654

Dorim detalii, altfel luăm măsuri!

Captură de ecran din 2019-03-19 la 22.55.48.png

Posted (edited)

Anul de fabricatie pare sa fie 1980 sau 1990. Nu vad foarte bine prima cifra din serie .

AddRien ! Ai dreptate.  Nu sunt foarte convins ca se stie exact ce vinde .

Edited by ggg
  • Like 1

Sincer nu ma pricep la asa ceva... si da pe olx este mai ieftina pt ca am scazut la bani... si pt cine o vrea o dau si pe 7500... nu ma intereseaza acest lucrul nu sunt pasionat de asa ceva/nu stiu cu ce se mananca!!!

Posted (edited)

Publica si tu seria..aceasta ne va spune atat anul de fabricatie cat se poate verifica pe anumite siteuri deca-i luata de la "obiecte pierdute":)))

Din cate am citit ar avea pe ea un circuit de doze active...mai este functional?....este probata si amplificata? ...publica seria si lamuresti astfel pe toata lumea 

Edited by Fenderaru

Nu e niciun motiv sa publice seria. Seria se poate vedea pe alt thread ... nu vad sa se ceara asta pe alte topicuri, de ce pe asta?

Pentru ca prima si a cincea cifra dau anul de fabricatie, plus sunt N siteuri unde apar cele cu probleme,disparute,furate,etc

pt ca omul nu este chitarist dar vinde un gibson fara vreo hartie sau caseul original

pt ca am suspiciuni si cer din acest motiv lamuriri in plus

"SKU" mai esti si veteran dar "nu vezi niciun motiv" !!!!!!!!

Si nu ii poti cere in privat, daca esti curios? 

Si da, nu vad nici un motiv de alarmare ca omul nu e chitarist si vinde o chitara. Pot fi zeci de circumstante in care cineva intra in posesia unei chitare ?!

"SKU" cand cumperi o chitara scumpa de obicei:

-vanzatorul este chitarist(de cele mai multe ori cu notorietate pe rgc sau macar canta la chitara)

-chitara are vreo hartie ceva

-are caseul original

-nu evita sau nu o da in balbaiala cand ceri anumite date (putea sa mi trimita seria de zece ori pana acum ca doar vede discutia)

Sunt circumstante cand mai lipseste cate un element din cele enumerate mai sus dar cand lipsesc toate judecata ta cam ce spune???

Posted (edited)
1 hour ago, Fenderaru said:

"SKU" cand cumperi o chitara scumpa de obicei:

-vanzatorul este chitarist(de cele mai multe ori cu notorietate pe rgc sau macar canta la chitara)

-chitara are vreo hartie ceva

-are caseul original

-nu evita sau nu o da in balbaiala cand ceri anumite date (putea sa mi trimita seria de zece ori pana acum ca doar vede discutia)

Sunt circumstante cand mai lipseste cate un element din cele enumerate mai sus dar cand lipsesc toate judecata ta cam ce spune???

Ca generalizezi si tragi concluzii pe baza “de obicei” si a unor prejudecati subiective de-ale tale. “De obicei”, dupa cum ai zis, cand CUMPERI, TU ca cumparator esti responsabil sa ti faci due dilligence. Vanzatorul poate sa fie oricine si sa vanda orice si prin due dilligence nu ma refer sa devii detectiv si sa ii strici omului vanzarea in public pe baza unui set de reguli pe care numai tu il folosesti.

Tl;dr; vanzatorul nu are obligatia sa-ti dea tie nimic in plus. Tu esti responsabil sa ceri informatii si preferabil intr_un mod civilizat :)

Edited by SKU
  • Like 2

Posted (edited)

am fost foarte civilizat......chitara m-a interesat asa ca rog vanzatorul sa publice ori sa mi trimeata seria in privat ; daca provenienta chitatei este ok nu vad de ce ar ezita sa faca asta !!! 

Edited by Fenderaru

Dar tu vad ca tot te agiti pe aici,i a intreaba oameni care au cerut seria sa vezi ca au primit acest lucrul! Dar vad tu te agiti pe aici degeaba,vrei sa iti cer o poza cu 8000 ron sa vedem daca ii ai? Tot te agiti atata,te am lasat sa comentezi atata dar mai “frana”! Tu crezi ca un lucrul furat se publica pe internet,atata minte poate ai avea tu sa faci,eu unul nu as face asa ceva!!!! Asa ca de aici tragi concluzile,singur ca si pana acuma!!!!!!

• Like 1

Sunt banii mei munciti si nu ciorditi si am dreptul sa stiu ce cumpar ca sa nu ma trezesc apoi a doua zi sau cand ma plictisesc de ea ca este data in urmarire ori ca mi-o salta politia.Chitara-i saltata de pe scena sau din perete direct (de aceea nu are case original si este vanduta de unul ce nu-i chitarist) .Nu ma mai intereseaza chitara !!!

• Like 1
  • Haha 2

Posted (edited)

MJ si chitarele......atata poti dar ca orice infractor de rand ai si tupeu !!!

craca este din perioada pancake(griful facut din 3 bucati) si probabil cu lemne foarte foarte grele fiind loterie sa nimeresti una sa sune bine ; electronica activa (mai rar modelul asta) ..si latimea nutului este mai ingusta putin daca nu ma insel, apoi gibson a revenit la 50s spects

Edited by Fenderaru

On 20/03/2019 at 19:17, Gibson gib said:

Sincer nu ma pricep la asa ceva... si da pe olx este mai ieftina pt ca am scazut la bani... si pt cine o vrea o dau si pe 7500... nu ma intereseaza acest lucrul nu sunt pasionat de asa ceva/nu stiu cu ce se mananca!!!

dar stii ca-i model foarte rar... :)

si 2 (sorry, dar nu m-am pot abtine... e prea funny) Daca aveai un fender de vanzare, cum iti ziceai?

(@Fenderaru, nu te supara pe mine... :) )

• Like 1

Ma distreaza maxim felul in care se desfasoara lucrurile aici :) 

Dupa parerea mea, modul in care "vanzatorul" se manifesta e un pic dubios... probabil sa fie samsar in cel mai bun caz. 

On 20/03/2019 at 19:17, Gibson gib said:

Sa zici chestia asta e penibil. E vrajeala ieftina. Imi miroase a lacheu de balta din balcani. Dar in fine, daca intri in posesia unei vile la munte si faci o reducere de aproape 50% pe motiv ca "nu stii cu ce se mananca"... sa ma anunti. 

7 hours ago, Gibson gib said:

Prietene astept o poza cu 8000 ron si iti trimit si eu seria:))))

That sums it up... Excelent raspunsul lui "Done By You". Chiar si daca produsul este in regula, atitudinea de mini boss balcanic trebuie abolita.

• Like 2
  • Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.