www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist mediocru bucuresti - rock alternative - demo inside


Gabi N
 Share

Recommended Posts

Salut!

Sunt Gabi, sunt din Bucuresti, am 30 de ani si vreau sa cant la chitara.
Am experienta minima pe scena, cantand de cateva ori coveruri pop-rock.

O parte din formatiile care imi plac si care ma inspira in mod mai mult sau mai putin direct sunt: Rammstein, Oomph!, Eisbrecher, Timpuri Noi, Trooper, Five Finger Death Punch, Amorphis, Children of Bodom,
Red Hot Chilli Peppers, Three Days Grace, Sirenia si multe altele. Imi plac foarte multe genuri: Doom metal, Gothic Metal, Metalcore, Funk rock, Post Grunge, Melodic Metal, etc.

Pe partea tehnica mai am multe de studiat. De exemplu, inca am limitari la tremolo picking pentru black metal sau sweep picking pentru solouri mai tehnice. Deoarece am multe de studiat,
prefer sa abordez partea de chitara ritm in cadrul unei formatii. Daca nu sunt solouri complexe, pot canta si partea de solo.

Sunt interesat de o formatie de Rock / Metal alternative, dar nu exclud nici formatiile de cover-uri sau alte genuri. Nu sunt foarte avansat, deci daca sunteti incepatori putem incerca sa cantam si sa crestem impreuna. Singurele conditii sunt seriozitatea si bunul simt.

Am atasat cateva cover-uri de pe canalul meu de youtube pentru a iti face o idee referitoare la nivelul meu tehnic.

Daca esti interesat, te rog sa ma contactezi direct aici sau prin PM.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.