www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Salutare.O parere despre Marcus Miller V3 TS 2nd Gen?


focsany
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Eu mi-am cumparat un Marcus Miller V7 Vintage 5 string de pe muziker.

Calitatea e foarte buna. Din punctul meu de vedere suna mai bine ca un fender care il am.

Diferenta intre V3 si V7 este ca V7 foloseste un alt tip de lemn, care va avea un efect asupra cum suna un bas ( dar asta poti gasi si pe internet ).

Pre-amplificatorul din el iti ofera foarte mult control asupra tonului.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut odata la mine pt. reglat una ,avea fretbuzz in primele 2-3 pozitii,3 zile am tot reglat pana s-a nimerit bine.Dupa aia Star.Ft . frumos si calitativ construit -odata am sa-mi iau si eu una... e bijuterie ,iar sunetul ----de la inalte pana la super joase se poate scoate din el. Merita --cine are asa ceva nu-l vinde niciodata ;-))

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hello.Ieri a ajuns coletul de la Thomann.In el era si bass-ul Marcus Miller V3 MA 2nd Gen.Nu ma potrivesc absolut deloc cu acest bass.Am fost ca un copil asteptand jucaria jucariilor iar cand a venit am fost foarte dezamagit.Chitara este foarte ok ,finisajele sunt superbe ,knob-urile sunt ...de bass ieftin dar in rest totul este perfect.Insa nu ne potrivim ca sunet.Am incercat atat pe rig-ul meu (Hartke Lh500 cu 4x10 hartke si 1x15 Ashdown) cat si pe Marlbass-ul unui prieten.Long story short : intentionez sa-l trimit inapoi.Daca il doreste cineva il vand cu 1500 ron (pretul de pe site si fara transport 22 eur de la Thomann deoarece este deja in tara).Sau pachet Marcus Miller V3 MA 2nd Gen si Markbass CMD JB Players School Combo (nou-nout si el) ambele 3100 ron.IMG_1591.thumb.JPG.fceca7df5cc3cb1cb95d02f89379fb9b.JPG

IMG_1585.JPG

IMG_1586.JPG

IMG_1589.JPG

IMG_1590.JPG

Edited by focsany
greseala de scris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pacat,eu 3 ch. am luat de la Thomann,ex. un PRS SE doua saptamani m-am chinuit sa ma obisnuiesc cu ea ,nicicum nu mi-a placut dar cu timpu a  mers si de  atunci asta e favoritul la orice concert,Ai 15 zile pana sa dai inapoi parca ,mai incearca -poate...poate.... -dar daca tot nu va fi pe placul tau = spune-le ca merge basul inapoi.;-(

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, nu e pentru toti acest sunet :), depinde si ce si cum preferi.

Mie mi-a luat cam 2-3 luni sa ma obisnuiesc cum sa controlez pre-amp-ul si sa sune exact cum vreau, dar din prima am simtit ca e directia in care vreau sa ma indrept.

Ca si paraneteza, in general preamp-ul activ domina sunetul destul de puternic, e o chestie de gust... poti sa il incerci si pasiv sa vezi cum suna, dar din nou, nu trebuie la toti sa ne placa toate :)

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

aia da, depinde de setup si de ce corzi preferi.

La mine a fost opus, era 0 fretbuzz dar ar trebui sa ii indrept un pick gatul.

 

Eu am un fender jazz bass fretless care aduna praf de cand am luat. Dar din nou, asta tine de gust... sunt multe pareri si pro si contra, la urma urmei, ce iti place si ce cauti stii tu mai bine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.