www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara electrica Grosman


lungu cristi
 Share

Recommended Posts

Pret: 850 euro
Localitate: Suceava
Contact: 0747127768
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Chitara electrica grosman e ca si noua am cantat de cateva ori in casa doze emg mai multe informatii la tel,o dau cu cat am cumparat-o 850 euro,este o chitara mult mai scumpa decat pretul cu care am luat-o suna demential

WhatsApp Image 2019-02-15 at 18.17.41.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-15 at 18.18.11.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-15 at 18.18.29.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-15 at 18.19.13.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-15 at 18.19.31.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-15 at 18.19.50.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vektor said:

E bolt-on, deci nu e facuta de el de la 0. 

? Ce ? Unde ai mai vazut corp din asta, mai ales sa aiba matching headstock? Ce legatura are ca e bolt on, lol. Poti cumpara un gat si sa-l lipestei set neck la fel de usor. 
Si in legatura cu pretul, poate omu se refera ca a luat-o SH cu 850 euro, nu de noua :)

Edited by SKU
Link to comment
Share on other sites

Curiozitatea mea nu se leaga de chitara ta si calitatile ei. In timp am cam invatat cu cat se da chitara brand de serie la mana a doua, o chitara brand custom la mana a doua, ba chiar si niste scule de lutier. Grosmannuri insa nu prea am vazut vandute. Asa ca-s curios sa aflu (pe pielea altuia) cu cat se vinde una, second hand. 

Link to comment
Share on other sites

Chitara este ca si noua am cumparat-o pt ca am vrut un grosman,uitate pe facebook la cristiangrosu si ai sa vezi ca are una cu floyd rose cu 1000 euro,a mea e cu bridge fix de aia e mai ieftina ai s-o vezi  tot la el pe facebook, am cântat de câteva ori in casa e un hobby de-al meu ,chitara mi-a facut-o la comanda nu e facuta pe vapor!

Link to comment
Share on other sites

Mai baieti, voua nu vi se pare dubios numele Cristi Lungu? Nu seamana cam mult cu Cristi Grosu? Stilul de scris haotic pare similar. De asemenea interesant ca vinde si piese de chitara, neck blanks, chestii pe care cineva care isi doreste o chitra grossman nu cred ca le-ar avea. Cred ca ne aflam din nou in prezenta maestrului.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt grosu, piesele de neck mi le-am adus din america de la swetmac am vrut eu sa fac ceva si m-am liniștit asa ca am cumparat un grosman,iti dau nr lui de tel daca nu crezi intreaba-l pe el,eu asa stiu ca e handmade.Uitate pe facebook ca mai are vreo 2 chitare la vanzare si ai s-o vezi si pe asta ,daca nu era facuta de el nu punea postarea cu chitara sigur după cum il stiu eu!

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt posesor ai unei chitari facute de Grosu de aproape 3 ani.

Stiu ca sunt multi oameni care vb foarte multe lucruri despre el asa ca am sa subliniez cateva lucruri ( nu primesc nici un favor de la om ca scriu asta ):

- omul are CNC si stie sa faca modelare CAD; nimic din ce vinde nu e adus din china si montat, fiecare corp este taiat la el in atelier

- fiecare chitara e facuta dupa specurile celui care o cere, omul e destul de flixibil iar fiecare componenta este primita direct de la producator ( floyd rose , emg, schaller, hipshot, etc )

- in functie de ce lemne alegi chitarile pot fi si mai scumpe iar tonul poate fi diferit ( motiv pentru mix reviews ca nu suna bine, rolul omului e sa contstruiasca ce ii ceri; e si responsabilitatea cumparatorului sa se documenteze despre lemne si ton )

- motiv pentru care poate nu sunt multe scoase la vanzare este ca sunt instrumente reusite ( cel putin in cazul meu  ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.