www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Audacity Dropouts


Recommended Posts

Salutare.

De 2 zile am intalnit o problema la Audacity.

Inregistrez un track, iar cand ii dau stop la inregistrare imi apare notificarea " Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes: Other Applications are competing with Audacity for processor time. You are saving directly to a slow external storage device " (am sa pun si un print screen sa vedeti "

Ideea e ca eu pana acum am folosit Audacity fara probleme, de 2 zile incoace tot probleme am cu el si nu pot sa inregistrez nimic fara sa am dropouts.

La partea cu Other applications are competing with Audacity for processor time nu ar trebui sa fie probleme deoarece am un PC Amd FX6300 la 3.6ghz (6 nuclee), 8gb rami, si nu am nimic deschis decat DAW-ul.

La partea cu " You are saving directly to a slow external storage device " Proiectele mele toate sunt salvate pe Desktop (Hardul C ) care este un SSD.

Ma puteti ajuta ?

Chiar ma tine din lucru treaba asta si nu pot sa inregistrez.

Eventual daca stiti un DAW la fel de simplu ca Audacity si free (sunt sarac), mi-ar prinde bine.

De preferat as vrea sa raman la Audacity chiar daca nu e cine stie ce program, eu am fost multumit de el pana au aparut probleme mentionate mai sus.

Stima.

audacity sucks32.jpg

Link to comment
Share on other sites

" advare " ... cu zecile ! fisiere " raport " catre serverele mama ale softurilor cu miile ...

Programele " free" dar si cele cumparate  aduc " advare "  ..

Instaleaza  CCleaner si vezi cate fisiere "advare "  ai dupa o iesire pe net ..acestea sunt numai cele " blande " cele adevarate nici nu le prea poti sterge din PC ...."spybot " gaseste si sterge unele dar poti strica "registri " daca nu stii/pricepi  ce stergi .

Malwarbytes mai gaseste cateva ,..etc ...

.tu la 6 core si 8 G RAM  ..NU AR TREBUI SA SIMTI ..

 Eu cred ca ai plin PC-ul cu "advare" etc .. la care  antivirusul sare si controleaza  ....trebuie sa pui ceva program ce vizualizeaza traficul acesta din background ..si alte proggrame ce merg in backround sa identifici  ce consuma resursele  ..

Dar pare altceva ..ceva registry dat peste cap , alterati  iar programul in biblioteca de ' error" are cateva ' propozitii STANDARD " nu arata descrie exact problema ...

Altceva ..incearca sa dezinstalezi s sa reinstalezi Audacity  cine stie ce intrare de Registry au stricat /acaparat aceste

" adware " .sau cine stie ce "dll" au stricat aceste programe " curioase " .

Asa ca ar fi bine sa " cureti " PC-ul si sa si reinstalezi Audacity ..

Ideal ar fi sa Formatezi C:/ ..reinstalezi toate softurile si imediat faci un " backup -image " , cand vezi ca ceva te incetineste sau se pierd intrari in registri sau si dll-uri  ,,,Format C:/ si  reincarci " imaginea " in 10 minute  

Cauta pe net " Audacity Dropout " sau cu textul de " error " ,  pe forumuri si vei vedea ce fac cum fac altii .( daca aici pe "rgc." nu se gaseste cineva care stie cum si ce . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.