www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
sorin_popovici

vând Fender Highway One 2007 (made in USA) cu upgradeuri

Recommended Posts

Pret: 3000 RON
Link producator: https://www.sweetwater.com/store/detail/StratH1MHBL--fender-highway-1-stratocaster-honey-blonde
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Accept schimburi

Salut,

Vand un fender highway one din 2007 made in USA cu upgrade doze + locking tuners cumparat de la Izo https://forums.rgc.ro/profile/31108-izojacks/

E varianta mai ieftina de strat USA din acea perioada. E oleaca relic, pentru ca s-a cantat destul pe el fiind o chitara foarte rezonanta.

Finish-ul e nitro si imbatraneste foarte frumos dupa cum se vede si in poze (nu ma refer unde e lovit) si are jumbo frets care ajuta destul de mult la playability. Sta bine in acordaj si am setat tremolo floating sa urce 3 semitonuri pe sol, 2 pe si si 1 pe mi. Are locking tuners instalate si dozele schimbate cu SCN (samarium cobalt noiseless).  Sincer, motivele pentru care o dau e pentru ca vreau sa-mi iau un Universal Audio ox un load box ca sa nu mai bata vecinii in calorifer si as vrea sa fie putin mai mic nutul. Nutul e de 43 mm si mie mi se pare ca pe cel de 42 canti mai usor cu degetul mare pe coarda mi.

Mie mi-a placut asa mult highway one la faptul ca are jumbo frets ca mi-am luat si un tele la fel :).

Pretul mi se pare de bun simt. Pe ebay sub 650$ nu gasesti un highway one si nu are dozele schimbate si nici locking tuners instalate.

Sunt din Iasi si as prefera s-o dau aici if possible.

Frets: 22 Jumbo Frets
Scale Length: 25.5” (648 mm)
Nut: 1.6875” (43 mm)

Satin Nitrocellulose Lacquer Finish

O sa revin si cu un video.

1_1.jpg

2_2.jpg

3_3.jpg

4_4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

7_7.jpg

8.jpg

9.JPG

• Like 1

Spun doar pentru sanatatea anuntului: Daca tot ne povestesti atat despre valoarea chitarii tinand cont de upgradeurile in cauza, nu ar fi o idee buna sa precizezi si ce fel de doze s-au pus si eventual ce fel de locking tuners?

E doar o chestie care ajuta omul sa rotunjeasca putin acolo ce vrei tu sa transmiti.

Ia-o ca pe un UP. Toate cele bune.

Pai am scris in anunt "Are locking tuners instalate si dozele schimbate cu SCN (samarium cobalt noiseless)". Sunt Fender SCN.  Scrie si pe capac mic "scn" Cat despre locking tuners au un F mare pe spate daca te uiti in poze. Sunt Fender locking tuners.

Mersi, toate cele bune