www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

metoda bass


Guest miky
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Guest fluffyone

Recomandarea mea e sa inveti tehnica de cantat de undeva, teoria muzicala ca pe teorie muzicala si apoi sa avansezi la tehnica compozitionala pe genuri specifice, care poti sa o prinzi si ascultand piese si la fel de bine o poti gasi. Pentru partea de tehnica si o baza solida de teorie, recomand sa te uiti pe www.xbass.ro unde e explicat destul de bine. Daca esti interesat de meditatii, te pot ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Io vreau sa invatz teoria de baza, mai departe ma descurc... ca m-am saturat sa cant doar dupa ureche si sa fac nijte chestii pe care nici eu nu mi le explic dar suna bine... :)

Link to comment
Share on other sites

Daasa ar fi mai bine sa faci cum spune fluffyone...fara teorie, ritmica, intervale...nu prea vad ce poti face cu metoda!...hotaraste-te si mai vb...poate iti trimit pe mail o metoda pentru incepatori la 4 coarde.. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu intelegeti.. :) Nu sunt incepator... vreau doar sa-mi clarific niste notiuni si sa aflu mai multe... si daca poti sa-mi trimiti metoda aia prin mail ti-as fi recunoscator...

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Hai da-mi-o si mie (metoda) ca poate gasesc ceva interesant prin ea.

vlapick@yahoo.com. Mai caut si ceva despre formarea acordurilor, ca noul meu chitarist ma ameteste cu acorduri cu care n-am mai lucrat pana acus.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Am mai gasit io niste metode video. Majoritatea sunt de slap, ca din pacate toata lumea e innebunita numai dupa asta, dar din fiecare metoda sunt convins ca sunt foarte multe de invatat! Am una si de contrabass (pt rock'n'roll)... si mai am si niste pdf-uri cu diferite metode. Daca e cineva interesat...

Link to comment
Share on other sites

pai care dintre ele? cel mai bine imi ziceti pe mess: "mihaidonos" ce vreti si daca e ne intalnim si vi le dau... ca trebuie puse pe un cd sau ceva... sunt prea mari cele video ca sa le trimiti prin mail.

Link to comment
Share on other sites

mai, deci v-am mai spus... cautati-ma pe yahoo... ca 'mi-e greu sa va iau la toti idurile si sa va intreb ce doriti :). vorbim si va dau tot ce am si nu aveti :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest W:W:JigSaw

Hei hei heiii!!Si aici...vreau shi eu metoda aia!! :)

Sunt...incepatoare pe bass...si daka tot imi iau...de ce sa nu invat de pe akum? :)

Adresa mea : rock_ya_life15_n_muzik_house_and@yahoo.com

 

 

Ms ms ms :)

post-2030-1155133707_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Io vreau sa invatz teoria de baza, mai departe ma descurc... ca m-am saturat sa cant doar dupa ureche si sa fac nijte chestii pe care nici eu nu mi le explic dar suna bine... :)

pt ca ai zis de teoria de baza iti recomand sa inveti o metoda de chitara clasica, sa o stapanesti cat de cat...si apoi o aplici pe bas

tecerea de la clasica la bas nu e grea deloc

si de asta zic...pe clasica inveti mai bine

...parerea mea...

spor la studiu!!!

Link to comment
Share on other sites

nu-i chiar asa... acum depinde ce vrei sa inveti, dar... teoria te ajuta, oricat de talentat ai fi! daca are oricine nevoie... topicul e inca activ :)

Link to comment
Share on other sites

nu-i chiar asa... acum depinde ce vrei sa inveti, dar... teoria te ajuta, oricat de talentat ai fi! daca are oricine nevoie... topicul e inca activ :)

uite, eu studiez chitara clasica de anul acesta la scoala populara de arta din iasi

m-am dus cu gandul de a invata bas, dar profu meu m-a sfatuit sa invat mai intai clasica si apoi voi putea trece pe bas

Link to comment
Share on other sites

mult succes! sper sa te ajute, eu nu am nici rabdare nici timp sa invat un instrument pt a canta pe altul :). desi trebuie sa recunosc ca de cand am inceput sa invat cate ceva la tobe (sunt praf... n-am cum sa cant decat 5 minute pe saptamana... :) ) am inceput sa inteleg anumite lucruri si s-o urmaresc mai bine :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

stiu ca nu s-a mai scris nimic aici... dar trebuie sa spun ca oferta nu mai e valabila...

 

de pe 30 sept 2006 pana azi m-au cautat doar 4 oameni pt materiale iar azi unul dintre ei mi-a pus capac cand mi-a zis ca ii e lene sa se deplaseze din dristor pana in titan sa-i dau dvd-urile...

 

deci, daca lumea nu e interesata, degeaba ofer chestii MOCA ...

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

@gicacontra: pai ce facusi cu ala de la dave la rue? :) nu te-ai tinut de el?

@miky: man, daca ai rabdare, da-mi si mie un pm cu ce metode ai(m-ar interesa si ceva sub forma PDF cu chestii legate de teorie dar mai pe limba tuturor),dau bere:) sa nu fie moca :)

Link to comment
Share on other sites

@gicacontra: pai ce facusi cu ala de la dave la rue? :) nu te-ai tinut de el?

 

Hihi, omu era binevoitor, dar tot nu am vazut miscarea, as fi dorit sa fi fost filmat de foarte aproape :) Merci oricum, Seraph !

Cred ca e buna cartea, dar probabil ca o voi putea folosi imediat ce trec de srapnelele astea pe care le dau in loc de slap :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.