www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lampi finale 6L6GC si 6p3


Edmond
 Share

Recommended Posts

Pret: 25 RON
Localitate: Timisoara
Contact: PM
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Am facut curatenie de an nou si am gasit o gramada de tuburi cu care nu mai am ce face. Asadar le pun aici pentru sume modice, daca are cineva ce face cu ele. 

TAD 6L6GC-STR Quartett. Tuburile sunt folosite, nu as putea estima cat anume, pentru ca am cantat pe amp rar, caci nu mai am timp de cantat. Mai au viata in ele mult si bine. Le-am schimbat doar pentru ca am intrat cu ampul in studio si am schimbat toate lampile din amp pentru inregistrare. Pret 150 de lei

https://www.thomann.de/intl/tad_rt214_roehre_6l6gcstr_quartett.htm?ref=search_prv_8

TAD 6L6GC -STR Duett. Cam aceeasi poveste cu cele de sus, dar cred ca au fost un pic mai mult cantate. Pret 50 de lei

https://www.thomann.de/intl/tad_rt212_roehre_6l6gc_duett.htm

JJ 6L6 GC Quartett - Tuburile astea au fost folosite probabil mai putin de 20 de ore. Din pacate unul dintre ele s-a inrosit foarte tare, dupa care l-am scos si au ramas nefolosite. Probabil ca unul dintre ele nu a fost imperechiat bine, asadar trebuie vazut care dintre cele 4 tuburi nu-i oke. Pret 100 lei

6p3. Tuburile cred ca sunt NOS. Le am "mostenire" de la regretatul Romica. Toate au fost ulterior verificate de catre domnul Panaitescu si au insemnate cu valoarile colespunzatoare. Am putut face cateva perechi, unele cu aceleasi valori sau valori asemanatoare. Pret 25 de lei bucata, sau 75 de lei perechea. Cred ca am vreo 20 de bucati. 

Si mai am un rectifier tube, nou noutz 5u4gb de la Groove Tubes. Pret 100 de lei

Pret pentru toate 500 de lei. 

Trimit si in tara, insa comanda minima e de 50 de lei si comparatorul plateste transportul. Nu trimit cu posta romana, caci nu am timp de mers la posta si completat formulare. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.