www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metal Master, Metal Zone Sau Metal Core?


Recommended Posts

Guest EPSYLON_CURSE

Toate scot sunet greu la greu dar pe atat de greu pe atat de prost. Uff, tare greu... :)

Oare doar sunet greu cauti? Cade greu la stomac. Daca vrei sa fii ''greu'' - e nevoie de multi bani.

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
Raspunsul este Uber Metal :)

Are si p_aciulea dreptate, depinde si in ce il bagi, pt. ca presupun ca de un Rectifier sau un 5150 n-ai fonduri.

 

 

Total de acord. :)

Link to comment
Share on other sites

@king_nothing

Ce echipament detii in momentul de fata?

 

Ca pe chitara reghin cuplata la boxe de calculator n-o sa scoti sunete "grele" nici cu mama distorsurilor.

 

:) nici chiar asa.

desi am trecut si prin asta. :(

 

sad but true, nu inot in bani,da chiar deloc, asa ca tot ce-am putut sa achizitionez pana acu (oarecum) demne de mentionat (adica peste reghin si calculator B) ) sunt un squier obey strat si un amp vox da5 (asa pt cantat indoor).cum nu cant cu nimeni decat cu peretii ca nu comenteaza :) si sunt in stadiu de invatare, intrebam (si probabil n-am fost complet in exprimare) de sunet greu la nivel de indoor.

 

si da, n-am fonduri pt un amp capabil si un cabinet decent asa ca ma rezum la pedale si instrumenetele ce le am. pe viitor poate... :)

 

se gaseste la noi line 6 uber metal?

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

dintre alea 3 eu am avut metal master...ce sa zic...puteai sa scoti chestii destul de dure :) trebuia doar sa te jocu cu potentiometrele un pic :)

Link to comment
Share on other sites

care-i faza cu efectele astea de la line6? vad ca se poate scoate efectul propriu-zis din pedala si inlocui cu altul(!)

the question is: modulul se poate folosi si fara pedala? sau numai impreuna cu ea? bine, nu poti sa schimbi cu bocancu' de la efect la curat... dar functioneaza "stand-alone" cum ar veni, fara lipituri si interventii ulterioare?

 

(http://www.avaudiosys.ro/index.php?doc=categorie&catid=49)

Edited by umbra
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

deci... ...se pot folosi numai impreuna.si atunci cand bagi modulul in pedala o folosesti la fel ca orice alta pedala.apesi pe ea si trece pe "clean" ...sau apesi si dezactiveaza efectul modulului.dupa parerea mea e cam aiurea....toata chestia asta,...ce am auzit ca suna bine pedalele(+module).si modulul se pune fara lipituri sau alte interventii...

Link to comment
Share on other sites

deci... ...se pot folosi numai impreuna.si atunci cand bagi modulul in pedala o folosesti la fel ca orice alta pedala.apesi pe ea si trece pe "clean" ...sau apesi si dezactiveaza efectul modulului.dupa parerea mea e cam aiurea....toata chestia asta,...ce am auzit ca suna bine pedalele(+module).si modulul se pune fara lipituri sau alte interventii...

ah deci cum ar veni mufele in out si alimentare sunt pe pedala, nu pe modul, si intre modul si pedala sunt niste contacte... daca aberez pls slap.

eu ma gandeam sa-mi iau doar un modul uber metal (129.12 RON) si nu toata afacerea (pedala plus modul - 379.02 RON), dar speram sa fie mufele "la vedere", pe modul, nu pe pedala. cam asta am inteles eu, mersi anghelescu. nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

gandeste logic... aia de la line6 n-au nici un interes sa cumperi tu doar modulele, nu cred ca le-au facut folosibile fara pedala. oricum, e o idee draguta, s-ar putea sa prinda

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.