www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Fender American Professional Precision Bass Black

Recommended Posts

Pret: 4200 RON
Link producator: https://esound.ro/chitare-si-chitare-bas/chitare-bas-electrice/fender-american-standard-precision-bassr.html
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Fender American Professional Precision Bass este un instrument legendar, inregistrat de atat de multe trupe incat a devenit definitia tonului de bas. Este genul de bas extrem de simplu: corp din alder, grif maple cut astiera de maple si o doza split coil tipica Precision. Are doar un volum si un ton, dar suficient pentru o gramada de artisti din toate genurile muzicale posibiel: jazz, R&B, pop, dance, country, funk, rock sau cele mai suparate metale. Designul original excelent a fost adus la zi de Fender, astfel instrumentul a capatat radius si taste moderne, un bridge high mass cu corzile trecute prin corp, grifurile au acum BiFlex trussroad si sunt ranforsate cu carbon pentru o cat mai bun stabilitate.  Instrumentul este intr-o stare foarte buna, cu urme foarte mici de folosire , este setat foarte comod si suna extraordinar, este un P foarte reusit. Are growlul acela specific unui P bun, suna genial cu pana, dar si cantat in degete. Este foarte simplu de folosit si imposibil sa scoti un ton rau din el. E bun in orice context muzical, umple foarte bine frecventele dedicate basului, se aseaza perfect in orice mix, oricat de dens ar fi. Nu are rost sa spun prea multe, majoritatea basistilor stiu despre ce este vorba, iar cei care nu stiu sigur nu ii intereseaza acest gen de instrument. Vine insotit de o husa in stare foarte buna. Il am de 2 ani si a fost ingrijit cu patima si cantat ocazional.

Nou este peste 7000 lei la esound, eu vreau pe al meu 900 euro sau 4200 lei. Pretul este FIX (si cam pomana tinand cont de conditia instrumentului) si NU sunt interesat de schimburi. Se vinde din motive de cel putin 1 coarda lipsa (upgrade la 5 strings).

https://esound.ro/chitare-si-chitare-bas/chitare-bas-electrice/fender-american-standard-precision-bassr.html

Contact 0731 444 646

20181230_140158.jpg

20181230_140202.jpg

20181230_140212.jpg

20181230_140218.jpg

20181230_140235.jpg

20181230_140243.jpg

20181230_140302.jpg

20181230_140312.jpg

20181230_140354.jpg

Edited by Blackthorn
  • Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.