www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Crypto

expirat vând [EXPIRAT] Proiect corp custom (compatibil cu neck-uri Ibanez)

Recommended Posts

Pret: 400 RON
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Se vinde un corp fabricat in Romania, "hand-made" cum s-ar zice, de catre un amic priceput. prezinta defecte estetice insa structural e foarte ok iar lemnul e de calitate.

Constructie:

Frasin, Cires si cu top din stejar oglinda

Compatibil cu neck-uri Ibanez, a avut candva un neck Ibanez RGD de 26.5" insa bridge-ul se poate repozitiona pentru grifuri normale 25.5", original a avut un bridge Hipshot USA insa il voi da cu un bridge standard, insa vor trebuie repozitionate gaurile, in poze bridge-ul respectiv sta pe corp strict de forma :). Jackul e e o varianta cu locking foarte solida, toate instrumentele mele vor fi echipate cu asa ceva de-acum in-colo. 

pretul e modic fata de cat m-a costat insa sunt constient de situatia revanzarii asadar doresc macar 400 RON pe el.  Cine doreste sa-l termine si sa-i faca diverse retusari si finisaje e binevenit si cu siguranta va fi multumit de produsul final. 

Corpul este f.greu din cauza lemnelor foarte dense. Tonul este foarte tight. Il vand deoarece voi refolosi griful pentru alta constructie cu o configuratie mai diferita si nu am dorit sa-l mai modific pe acesta.

Pretul este absolut fix, voi accepta anumite schimburi insa pe termenii mei. 

CSML0885.jpg

CSML0876.jpg

CSML0888.jpg

Edited by Crypto
  • Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.