www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

3 pedale (booster, drive, od)


Recommended Posts

Pret: 0 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: parocock@yahoo.com
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Hola,

Mi-am luat inima in dinti si am intrat in sertarul cu pedalele de care eram convins ca nu o sa ma despart niciodata. Ele sunt

 

VFE Merman - 700Ron

- oamenii zic ca e cea mai reusita clona de Klon. N-am avut ocazia sa ma joc cu Centaurul, asa ca nu ma pot pronunta asupra acestui aspect, insa intr-adevar este o pedala de low to medium drive minunata! VFE asta e un nebun/guru care a schimbat conceptul pedalelor de drive, pe langa circuitul modificat adaugand 3 optiuni de ton (Treble - inalte, Warm - medii, Bottom - basi) + un switch intern care mai face si ala ceva (nu mai tin minte ce). Apoi, knob.ul Comp care compreseaza sunetul, o compresie transparenta si sesizabila mai ales in modul in care semnalul curat intra in tonul de drive (se simte ca o crema asternuta peste tonul general). E true bypass si castiga la capitolul transparenta. Nu cred ca se mai fabrica. Anyway, e o pedala dedicata pentru tweak.eri, daca va place sa aveti multiple optiuni de shape.ing a tonului, eu zic ca ea e!

 

AMT D-2 - 400Ron

- cred ca e cea mai laudata si vanduta pedala de la AMT. De fiecare data cand ma uit dupa ea, e out of stock. Teoretic ofera overdrive saturat si cremos marca Diezel, insa cum n-am avut ocazia sa ma joc cu niciun Diezel, nu ma pot pronunta in acest aspect. Pedala se poate folosi in 3 feluri:

1. ca preamp, in fata unui power amp

2. direct out in mixer sau placa de sunet prin speaker simulatorul ei

 3. drive out, in fata ampului

Cu gainul la minim am reusit sa obtin un mid light drive foarte dinamic si prietenos (americana like). Frumos de-a dreptul! Trecuta de ora 9, vine iadul. Metal, metal, metal, dar fara nimic strident, crema lu Mniezo. True bypass

 

MXR Boost/Line driver - 150Ron

- booster de pana la +20db simplu si transparent, nu modifica tonul si schimba la fata orice fuzz il urmeaza. True bypass

 

VdVmusic Studio

0722353935

thumbnail (1).jpg

thumbnail (2).jpg

thumbnail (3).jpg

thumbnail.jpg

Edited by parocock
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.