www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Silent Power 4x2 - sursa cu acumulatori, puternica si silentioasa


Recommended Posts

Pret: 499 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: info@silent-power.eu
Link producator: https://silent-power.eu/
Stare: Nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Silent Power 4x2 este o sursa pentru pedale la al carei proiect si realizare am lucrat in ultimul an, inspirat de experientele mai putin pozitive cu alte tipuri de surse (de la alimentatoare individuale in comutatie pana la surse izolate si teoretic silentioase). Pentru evitarea zgomotului pe liniile de alimentare cu 9V, sursa Silent Power 4x2 foloseste acumulatori, in acest fel fiind complet izolata de reteaua de 220V. De notat ca Silent Power nu foloseste convertoare DC-DC ca alte surse cu acumulatori, pentru ca si acestea introduc zgomot suplimentar.

Caracteristici:

  • 8 iesiri de 9V DC (center negative)
  • curent total de iesire 2000 mA (fiecare pereche de iesiri poate furniza 500mA continuu, si maxim 750mA pentru scurta durata)
  • acumulator cu celule Li-Ion Samsung de 2600mAh (pentru estimarea duratei de functionare cu diferite pedale, puteti intra pe silent-power.eu/battery-life/)
  • display LCD pentru afisarea nivelului de incarcare

Pachetul contine pe langa alimentatorul propriu-zis si incarcator si 8 cabluri de alimentare pentru pedale.

Pret: 499 lei - (se poate opta si pentru varianta cu celule Panasonic 3350mAh, care au capacitatea cu 30% mai mare. In acest caz si pretul este cu 100 lei mai mare).

Pentru mai multe detalii, ne puteti vizita pagina web (silent-power.eu), pagina FB (facebook.com/silent.power.eu) sau ne puteti contacta pe email sau telefonic.
mail: info@silent-power.eu
tel: 0744 44 1174

 

Pentru discutii referitoare la produs, puteti folosi topicul de la DIY: 

 

silent_power_4x2_2_01.jpg

silent_power_4x2_2_08.jpg

silent_power_4x2_2_03.jpg

Edited by smar2
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Felicitari pentru realizare. este o optiune nteresanta pentru pedale cu necesitati de curent mai mici, dar cuStrymon Big sky+timeline+ Eventide H9 si 2 driveuri nu rezista decat 2 ore jumate in varianta PLUS, deci...cam putin din pacate. Ideal ar fi o capacitate dubla cel putin. 

POate in viitor se poate gasi o solutie de a mari capacitatea acumulatorilor

apropo: cate cicluri de reincarcare suporta pentru a oferi timpul maxim?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.