www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss GT 80 vs. Boss GT 100


mo_hate
 Share

Recommended Posts

Salutare.

Intentionez sa imi iau un procesor de efecte si dintre cele pe care le-am vazut m-as orienta spre unul dintre cele doua: Boss GT 80 vs. Boss GT 100.

Nu am testat niciunul dintre acestea si mi-ar fi de mare ajutor niste pareri (pro, contra, de ce unul si nu celalalt).

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Mai e o diferență MARE. ME-80 nu poate fi pus în buclă, nu merge 'four-cable method' cu el, fiindcă nu are, nu poate. Pe GT100 da.

Pe românește, ME-80 bagă toate efectele în fața amp-ului (sau doar în buclă dacă-l pui așa - dar nu e conceput pentru asta) în loc să poți pune drive-urile și compresiile etc. în față și modulații/reverb etc. în buclă.

Sincer la diferența aia de bani aș lua GT100 fără să mă gândesc. Vezi că mai sunt second sub prețul din magazin al lui ME-80.

Edited by apocapsile
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Diferenta majora dintre ME80 si GT100 e ca GT100 are amp sims si cab sims si ca pe ME80 ai potentiometre pentru fiecare efect in parte. GT100 functioneaza ca un procesor all in one cu preseturi, banks si cu care poti canta direct in mixer etc. ME80 e mai mult ca un pedalboard classic pe care il folosesti cu un amp

Edited by SKU
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.