www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu bass-ii nostri :P


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

dragul meu Catalin S. , faci o confuzie groaznica . diferenta intre un Music Man si un Music Man S.U.B. este ca de la cer la pamant . ceva gen Fender - Squier . modelul lui RAY5 este un Music Man Sting Ray 5 de toata frumusetea (pickguardul are aceeasi culoare cu al meu :)) , care merita cei 1500 euro . daca te uiti cu atentie, modelul S.U.B. cu 5 corzi are si aparatoarea complet diferita ca forma de modelul lui ... nu prea inteleg ce ai vrut sa zici in ultimele cateva posturi, dar sper ca intelegi ce vreau sa zic eu .

Link to comment
Share on other sites

N-am vrut sa zic nik. In mod clar am facut o confuzie. :)

 

multumesk pentru adresa care miai dato sper ca preturile sint adevarate nu doar publicitate in ce priveste chitara mea M.M.Sting Ray 5 am cumparato acum citeva luni la paris cu 2000e noua nouta cu valiza montata cu corzi elixir( pretul la paris e de 2500 dar si aici functioneaza pilele vinzatorul e prietenul meu) orce ar fi pretul ramine aelasi pot sa o dau la magazin inapoi e in garantie dar sper ca pot face un bine unui romin......motivul pentru care o vind e ca nu imi mai place culoarea e rosu inchis shi vreau albastradar aceeasi electronica P. R. W. iar fincerboard maple aici e rosewood e chestie de estetica bnx3 350e

post-824-1146182456_thumb.jpg

post-824-1146182512_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

you know better B):)

da' daca grifu e ingust si SI-ul se aude bine, diferenta nu e mare :(:)

 

music man sting ray 5 e considerata cea mai buna chit bass cu 5 corzi griful e fara greseala cel mai comod iar a 5 coarda suna excelent nu e de decoratzie

shi are o calitate unika in lume , Cind vrei sa cinti manele se rup corzile se largeste pina crapa unu din doi ....basul sau basistu.... :)

post-824-1146183457_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare! Eu sunt Victor si sunt din Drobeta Turnu-Severin si pretind ca sunt basist.

Prima poza e de acum in an. Basul a mai adunat jeg, s-au luat desenele si mai nou are un abtibild cu CHEETOS langa gat. Se vede in celelalte cu greu. Folosesc doar doza de la bridge, 60s Fender.

Am un bas urat de tot. Si pe cat e de urat, pe atat de greu e de cantat. Corzi ridicate. Dar suna. Asta trebuie :)

 

post-1544-1146682620_thumb.jpg post-1544-1146682444_thumb.jpg post-1544-1146682409_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest ovibas

Numa basuri si doze pe aici.... Buna treaba. Propun poze cu miini de basisti :)

Edited by ovibas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut sper ca nu deranjez ......... :):) o amintire din copilarie

 

 

Ton attitude + que tes aptitudes determinera ton altitude :(B)

 

cind ai un bas bun [(mai bun decit tine)vorbesc de mine] e indicat sa faci un efort sai iei o husa in care sa poti transporta shi pedala.Ton attitude + que tes aptitudes determinera ton altitude ;);):o

 

Toate bune shi frumoase ......... :) ...dar peste 2 luni mi se termina contractul .............asa ca am scule de vinzare bas muzic man shi dicitech bnx3

 

va rog sa nu va suparati ca okup spatiu dar merita sa prezint coperta (fatza shi spate ) a clasorului care fidelmon ma acompaniat de5 ani (fituica) mia fost de mare folos sa nu debitezi prostii shi daca am facut una mai fac una na asta e bateria grupului Slingerland e o marca ff rara shi de o mare calitate

apropo copertile sint desenate cu carioca nu sint imprimatesau copiate

post-824-1148875683_thumb.jpg

post-824-1148875748_thumb.jpg

post-824-1148876344_thumb.jpg

post-824-1148876542_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest W:W:JigSaw

Vaaaiii da' asha bass vreau si eu sa-mi iau...mai prin iarna!!Ma ajuta careva?K deja unu ma pus pe jar...adika m-a enervat rau d tot!!D imi vine sa-mi smulg paru' din kap!!Whatever...nustiu de care bass sa-mi iau...!!Eu as fi vrut un Ginson RD :) da' multi au zis k la noi in tara nu se gasesc!! :) Si faza cu strainatatea...tre' sa te duci tu personal sau sa mergi pe cineva de incredere!!asa e!! Ma ajuta cineva,pana la urma? :)

 

Ma refeream la Bassul lui Benson :(

Link to comment
Share on other sites

Salut sper ca nu deranjez ......... :):) o amintire din copilarie

 

 

Ton attitude + que tes aptitudes determinera ton altitude :(B)

 

cind ai un bas bun [(mai bun decit tine)vorbesc de mine] e indicat sa faci un efort sai iei o husa in care sa poti transporta shi pedala.Ton attitude + que tes aptitudes determinera ton altitude ;);):o

 

Toate bune shi frumoase ......... :) ...dar peste 2 luni mi se termina contractul .............asa ca am scule de vinzare bas muzic man shi dicitech bnx3

 

va rog sa nu va suparati ca okup spatiu dar merita sa prezint coperta (fatza shi spate ) a clasorului care fidelmon ma acompaniat de5 ani (fituica) mia fost de mare folos sa nu debitezi prostii shi daca am facut una mai fac una na asta e bateria grupului Slingerland e o marca ff rara shi de o mare calitate

apropo copertile sint desenate cu carioca nu sint imprimatesau copiate

Ray dar de ce le vinzi ? (chiar daca iti expira contractul) Te lasi de bass ?

Link to comment
Share on other sites

Vaaaiii da' asha bass vreau si eu sa-mi iau...mai prin iarna!!Ma ajuta careva?K deja unu ma pus pe jar...adika m-a enervat rau d tot!!D imi vine sa-mi smulg paru' din kap!!Whatever...nustiu de care bass sa-mi iau...!!Eu as fi vrut un Ginson RD :) da' multi au zis k la noi in tara nu se gasesc!! :) Si faza cu strainatatea...tre' sa te duci tu personal sau sa mergi pe cineva de incredere!!asa e!! Ma ajuta cineva,pana la urma? :)

 

Ma refeream la Bassul lui Benson :(

 

sa stii ca eu am avut basul Gibson Explorer cel care sint in poza dar au trecut citiva ani buni de atunci am o inpresie extraordinara despre basul asta dar era customizat ......am vrut sa mai cumpar dar nu am avut posibilitatea ca se face la comanda iar daca nu mai cint hevi metal ........ar fi pacat oricum aici in europa gibson nu gasesti shi daca gasesti e aproape 2000 depinde de model shi de tara in care il iei te sfatuiesc sa nu iei nimik in Franta( e mai scump ca in alta parte)

Link to comment
Share on other sites

Ray dar de ce le vinzi ? (chiar daca iti expira contractul) Te lasi de bass ?

ca de obicei contract nou scule noi dar aceleas pentru ca nu am ce sa iau mai bun mizic man 5 corzi e cel mai perfect ma satisfacut intradevar dar vreau unu albastru iar digitech bnx3 e cea mai dotata ( nu vreau sa zic ca e cea mai buna )la anumit stadiu toate sint bune iar cea mai buna e ceea care stii sa o utilizezi mai bine iar pe asta nu o utilizez nici10/100 e doar de decoratzie ptr ca e cea mai scumpa atit daca ar fi boss mai scump mias fi cumparat boss fara sa pun intrebarea ce face. (asa sint eu neb..)

DE BAS SHI CHITARA NU MA LAS NICI IN COSCIUG!!!!!!!!!!!!!!

dar sa stii ca am sa ajut la lista viitoare shi un Fender jb delux usa sau un custom 62 jb usa

este un mister in basul asta care nu il gasesti in altul

Link to comment
Share on other sites

Un pret informativ ?

bass o sa fie vindut la 1500de eurosau il scimb la magazin pentru unu albastru dar sa stii ca are o valiza faina cu marca dar eu prefer husa e ceva rar nu e de vinzare (a costat 280 euro )informativ shi cu 3 seturi de corzi de rezerva ptr ca il am de vreo 6-7 luni nu mai stiu shigur (sa nu spun prostii)dar aproximativ asa ca am schimbat frecvent corzile chiar daca nu erau vechi shi leam pastrat sa le dau la saraci marca corzilor ernie ball curea de piele neagra ff lunga ca sa poti sal tii jos + un cablu

 

pedala 350e se mai discuta daca e impreuna cu basu

post-824-1149119848_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vaaaiii da' asha bass vreau si eu sa-mi iau...mai prin iarna!!Ma ajuta careva?K deja unu ma pus pe jar...adika m-a enervat rau d tot!!D imi vine sa-mi smulg paru' din kap!!Whatever...nustiu de care bass sa-mi iau...!!Eu as fi vrut un Ginson RD :) da' multi au zis k la noi in tara nu se gasesc!! :) Si faza cu strainatatea...tre' sa te duci tu personal sau sa mergi pe cineva de incredere!!asa e!! Ma ajuta cineva,pana la urma? :)

 

Ma refeream la Bassul lui Benson :(

 

$

daca tiai pus in gind sati iei gibson sa nuti imaginezi ca cu epifon (copia lui gibson) ve face acelasi lucru e mare greseala shi mare diferenta in pret

post-824-1149120946_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest danila

Eu si Yamaha RBX 375-ul meu

 

Statie inca n-am...

 

daca ai avut ocazia sa canti si pe un RBX 775 te rog sa-mi spui si mie care e diferenta de sunet dintre 775 si 375 pentru ca de pret este

Link to comment
Share on other sites

Guest danila

servus! imi pare rau ca n-am poze cu basul meu, YAMAHA RBX 775 FSL dar am gasit poze cu modelul pe care il am. chitara este adusa din germania acum 2 zile prin divertas (vezi magazinul yamaha de pe calea victoriei).

post-2085-1149586925_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest nenny
post-1830-1151263304_thumb.jpgpost-1830-1151263245_thumb.jpgpost-1830-1151263111_thumb.jpgute asta e al meu, in sfarsit miam luat bass dupa atata timp. il am de 2 zile si s foarte multumit de el mai ales ca este la mana a doua luat de pe ebay cu 150$ ( Ibanez GSR 200 TR )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest zandelu

am si eu o intrebare. am vazut pe topicul asta o poza cu un bas grossman. voiam sa stiu de unde se cumpara.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.