• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
Catalin S.

Poze cu bass-ii nostri :P

389 posts in this topic

am niste filmari cu el, poate le adun si fac un mic montaj.

ma gandesc sa il vand si sa il pot prezenta si ca sunet.

sorry, chiar am uitat. 

https://www.youtube.com/watch?v=myNhGTiVfTE

Cantat pe un Gallien-Krueger, inregistrat cu microfonul din camera.

1 person likes this

@Liviu: doua :D

@Blackthorn: sa stii ca nu e departe.. cantam ca la harpa si pe cel in 5 :)

Asta in 7 ma ajuta si el.

E mai greu pana te obisnuiesti.. Dupa aceea e ca la orice alt bass.. problema e dupa, cand pui mana pe orice alt bass :P

Edited by rebiga mihai

basii mei:

mij esp original series bottomline standard

si washburn bantam xb400, care este de vanzare

A intrat lumina in camera obscura cand ai developat filmul de ai obtinut efectul ala la poze? :) Sau poate a fost filmul voalat? :P

Edited by sam
2 people like this

Primul meu post aci,acesta este umilul meu Ibanez ATK800 Premium,un bass superb dar din pacate nu este sunetul pe care il am in minte mai nou :)) Realizand de putin timp ca iubesc tot mai mult orice are Warwick sau Spector pe el si ce are 5 corzi,acum incercand sa ma decid daca sa il schimb cu un RB Corvette 2013 Activ 5

post-29328-0-77673700-1432051544_thumb.jpg

Edited by Andrei Florea_26148

Primul meu post aci,acesta este umilul meu Ibanez ATK800 Premium,un bass superb dar din pacate nu este sunetul pe care il am in minte mai nou :)) Realizand de putin timp ca iubesc tot mai mult orice are Warwick sau Spector pe el si ce are 5 corzi,acum incercand sa ma decid daca sa il schimb cu un RB Corvette 2013 Activ 5

Un Corvette mi-ar placea si mie. De exemplu asta: 

2016-chevrolet-corvette-01.jpg

3 people like this

Jolana Superstar, 1983, corp din arin, top și spate din mahon, humbuckere cu output mare, split-coil, inversare fază. Față de original, am schimbat cablajul și cheițele.
Înainte am avut 2 bucăți Warwick RB Corvette active, mă piș pe ele.

post-12031-0-60252800-1435330675_thumb.jpg

4 people like this

Squier Fender Jazz Bass Classic Vibe 60's tunat cu Fender Custom Shop 60's pickups si cu un sandvis cu schnitzel de pui.post-33970-0-11901100-1447065628_thumb.jpg

1 person likes this

post-23681-0-43961200-1464561493_thumb.jpg

Salutare! 

Pun si eu o poza cu bass-ul meu, e la mine de un an si sunt foarte multumit de el.
E vorba de Musicman Stingray 5 USA fabricat in anul 1989.

1 person likes this

Era culmea sa nu fii multumit de un Musicman :yay:  Forjeaza-l cu placere!

Mersi mult! :)

1 person likes this