www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu bass-ii nostri :P


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

...sau eu mai stiu care ...

 

care este :)

 

daca gogutza (generic vorbind; daca e nevoie explic ce inseamna) s-a simtit lezat de vreu thread/post (desi nimeni nu i-a invocat numele, lucrarile, sau calitatea acestora) era indeajuns sa posteze o dovada (ca cea de mai sus, postata de colegul nostru de forum) care sa demonstreze ca nu tot ceea ce creeaza poate fi pus sub semnul suspiciunii/indoielii.

 

 

[later edit]

PS Shefu', imi place ca te ataci :) chiar si atunci cand nu ti se adreseaza nimeni direct ;)

Daca ne-om vedea vreodata, dau o bere ca sa vezi ca n-are nimeni nimic personal cu tine...

[much more later edit]

Aaaa, si apropo, te-am iertat pentru toate porcariile scrise... sa fii impacat :)

C-asa sunt eu, prost ... :( dar cand ma uit in jur... B);):o

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Baragan

My baby's: :)

 

post-632-1130166431_thumb.jpg - Warwick Rockbass Fortress

 

post-632-1130166453_thumb.jpg - Ampeg BA115 - Combo bass

 

post-632-1130166475_thumb.jpg - Sansamp Programable Bass Driver DI

 

Offtopic: Salut Michel !

Edited by Baragan
Link to comment
Share on other sites

My baby's: :)

 

post-632-1130166431_thumb.jpg - Warwick Rockbass Fortress

 

post-632-1130166453_thumb.jpg - Ampeg BA115 - Combo bass

 

post-632-1130166475_thumb.jpg - Sansamp Programable Bass Driver DI

 

Offtopic: Salut Michel !

Cam tarziu omule .. de cand te astept! ... frumoase sculele .. si ... muzica care am ascultat-o de la voi este buna ... "BUCIUM - Voievozii" ... 2 viori, tobe, bass, chitara .. super suna .. felicitari ... Hai ca am fost si eu un pic offtopic .. sunt grabit acum, dar cu siguranta o sa mai vorbim ... te astept cu piese daca vrei la sectiunea noastra cu cantari ... iar daca iti place aici poate te gazduieste RGC si cu un spatiu unde sa-ti pui piesele .. mai vb. Nu ne-am vazut de vreo 15 ani asa ca trebuie sa ne vedem .. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest Baragan

Cam tarziu omule .. de cand te astept! ... frumoase sculele .. si ... muzica care am ascultat-o de la voi este buna ... "BUCIUM - Voievozii" ... 2 viori, tobe, bass, chitara .. super suna .. felicitari ... Hai ca am fost si eu un pic offtopic .. sunt grabit acum, dar cu siguranta o sa mai vorbim ... te astept cu piese daca vrei la sectiunea noastra cu cantari ... iar daca iti place aici poate te gazduieste RGC si cu un spatiu unde sa-ti pui piesele .. mai vb. Nu ne-am vazut de vreo 15 ani asa ca trebuie sa ne vedem .. Bafta!

 

Sorry for delay :)

Multumesc pentru aprecierile vizavi de trupa Bucium.

Trebe sigur sa ne vedem.

Link to comment
Share on other sites

pentru baragan:

 

mancatiash ochisorii tai!! fa si tu un review la bas si la sansamp daca poti pls! apropo, pe viitor ma bate gandul sa imi iau si eu un sansamp exact d'ala. cat ai dat pe el? de unde l'ai luat? isi face banii?

 

mersi mult!!

 

ps: mamaaaa ce scule!

Link to comment
Share on other sites

Guest Baragan

pentru baragan:

 

mancatiash ochisorii tai!! fa si tu un review la bas si la sansamp daca poti pls! apropo, pe viitor ma bate gandul sa imi iau si eu un sansamp exact d'ala. cat ai dat pe el? de unde l'ai luat? isi face banii?

 

mersi mult!!

 

ps: mamaaaa ce scule!

 

Pai rewiew asha rapid:

 

Eu sunt foarte multumit de bass, il cant de un an de zile si ma simt f bine cu el.

Are un grif foarte comod si o pozitie buna pe corp.

Am vrut in mod special modelul acesta deoarece este singurul model de la Warwick (din cate stiu eu), care are si doza J si doza P (jazz si precision).

Iar Sansampul este genial. Mi-se pare ceam mai buna scula posibila pentru bass.

 

In fine, nu ma prea pricep la review-uri, dar cred ca cea mai buna idee iti poti face ascultand sculele.

Am inteles preo ca esti din Bucuresti, poate ne vedem la o cantare sau asa in private sa faci o proba cu sculele sa-ti faci propria ta idee.

 

Cat despre preturi, eu am luat bass-ul si statia din Germania si le-am trecut frumushel prin vama si am zis ca sunt ale mele :) si nu am mai platit vama, m-au costat cam in jur de 1200 de euroi si isi merita banii.

Iar sansampul l-am luat din state si m-a dus cam in 250 de dolari, dar isi merita banii cu varf si indesat, crede-ma!

 

Peace!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:):):)

frumoase scule, sa le cantzi cu placere.

 

 

adevarata scula dar scimbai twisterul se uzeaza rapid ppppsspsssss ar fi pacat :(B)

 

Pret 400$

 

 

uuuaaaaaaaauuu!!!!!!imi place basul tau e original vreau si eu un

cum pot sal am

 

asta este Sting Ray-ul meu ... ii zic Mojo Jojo ;)

 

 

salut Serban ai facut afacerea secolului in europa nu il gasesti la pretul asta la paris se vinde 2100e iar daca e model custom sau limite sevinde la 2300ein 4 corzi iar 2400pina la 2800 in 5 corzi

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

stiu ca am facut ditai afacerea, am avut un bulan de nedescris :) tu nu pui poze cu SR-ul tau cu 5 ? :)

 

 

am sa pun dar inca nu am pentru ca e nou nout diabia l-am scos din valiza

vineri seara am un concert si sar putea sa am poze care sa pot sa le bag pe net

tot ce am pina acum sint prea mari si nu incap :)

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Poti sa folosesti si Microsoft Paint pentru editarea (micsorarea) fotografiilor jpg, desi exista multe softuri care fac asta, unele chiar foarte bine :)

Link to comment
Share on other sites

Uite ca am ajuns si la Bass cu toate ca eu bassist sunt .

Asa in ciuda pentru cei care ma contesta . Unul din bassurile mele personale, am zis unul pentru ca am 4.

Atentie chiar daca are forma de electric este gol pe interior.Corpul este din maple cu top nuc ,grifful din ash, doza este un DiMarzzio One la care i-am refacut capacul sa fie in ton cu chitara.

Are montaj activ si pe drum este o doza piezo pentru el ce se va monta in cordar.

 

 

CRI dami si mie detalii de unde ai cumparat basul asta mam imbolnavit nene nu ma bas gol visez daca numi spui fac cosmar ce corzi folosesti eu iasi pune ELIXIR 63e setul (depinde in ce tara) :)

Link to comment
Share on other sites

WOW! Am vazut si eu un warwick! Sooper instrument. Dupa parerea mea, warwick e tatal lor in materie de bassuri. Am avut o singura data ocazia sa cant pe unu si nu ma mai puteam dezlipi de el! O sa pun si eu niste poze cu un peavey millenium, desi e cam greu sa fac asta dupa ce am vazut un warwick printre alte jucarii meseriase, ca asta e ceea ce am acum, dar peste 2 saptamani ca abia atunci o sa am cu ce sa fac pozele :). Sa-l stapanesti sanatos Baragan!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uite ca am ajuns si la Bass cu toate ca eu bassist sunt .

Asa in ciuda pentru cei care ma contesta . Unul din bassurile mele personale, am zis unul pentru ca am 4.

Atentie chiar daca are forma de electric este gol pe interior.Corpul este din maple cu top nuc ,grifful din ash, doza este un DiMarzzio One la care i-am refacut capacul sa fie in ton cu chitara.

Are montaj activ si pe drum este o doza piezo pentru el ce se va monta in cordar.

:):) te rog vindemi si mie informatia "UNDE AI CUMPARAT BASUL"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.