www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu bass-ii nostri :P


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

Da man, te cred, tocmai d-aia am zis in postul pe care nu apucasei sa-l citesti ca tocmai scriai mesajul... E posibil sa nu fi avut eu rabdare sa parcurg tot siteul de mai sus. Ala cu museul Jackon:

http://www.jacksonmuseum.com/archives/hist...lesfolders.html

 

 

 

 

Uite aici:

http://www.jacksonmuseum.com/archives/hist...f-00-page17.jpg

griful e de la un JS iar corpul dupa cum stim, e clar de la un P... asta am vrut sa zic. E un fel de bas custom si nu e o rusine sa spui asta... :)

Deci nu ne spui cat ai dat pe el... nu ? :)

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

intre noi fie vorba, putea sa fie si no-name, atata timp cat suna bine si nu era nimic defect la el. pretul nu are rost sa il mai zic.

 

daca este custom, cu atat mai bine, inseamna ca am facut o afacere buna. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

@catalin s. - deja m-am bagat la bass. acu mai trebe sa schimb doza de pe el si sa imi fac un uber preamp de bass.

 

@glass - mijto bassu, sa-l porti sanatos

Link to comment
Share on other sites

Deci, aveti mai jos urmatoarele:

 

1. O parte din poza originala cu basul lui glass in care autocolantul "rade la mine".

2. Aceeasi parte din poza originala cu basul lui glass dar o leaca prelucrata in care autocolantul "rade la mine" dar sub care se intrevede numele unei firme.

3. Poza originala a basului pe care il are glass dar luata de de siteul firmei care il produce.

4. Logoul firmei Dimavery, logo care se afla sub abtibildul care rade la mine.

 

Deci omule... In cazul in care la un moment dat te vei hotari sa-l vinzi... trebuie sa stie cumparatorul ce si cum despre instrumentul tau pentru ca asa mi se pare corect. Nu zici ? :)

post-169-1127479790_thumb.jpg

post-169-1127479809_thumb.jpg

post-169-1127479854_thumb.jpg

post-169-1127479885_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

scuze ca ma bag......

dar ma deranjau pozele lui glass ca sunt asa de mari si greu de incarcat ....si cre ca acum ar fi cazul sa le faca mai mici :)

Link to comment
Share on other sites

de ce esti zuper egocentric si ca-ti faci avatar cu tine aratand a latin lover

Pai in primul rand niciodata nu mi-am ascuns adevarata identitate, asa mi se pare corect... daca am ceva de zis, pai zic fara sa-mi fie frica de cineva apoi in al doilea rand daca nu-mi plac ciupercile... Deci ma-ntelegi.

:)

Link to comment
Share on other sites

dragutz bassu, insa cam vechiutz :)

Asa este, s-a invechit...

Nu mai e la moda si e posibil sa arunce publicul cu rosii in tine ! :)

Am promis ca revin cu poze mai bune cu basul copie Ibanez marca Grosmann.

Iete-le ! :)

post-169-1127807574_thumb.jpg

post-169-1127807585_thumb.jpg

post-169-1127807610_thumb.jpg

post-169-1127807625_thumb.jpg

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

da tot grosmann ramane mai tare nu?, din moment ce-ai dat fenderu tau pe un grosmann asta spune multe nu?

Bah... Hai noroc ! :)

 

Totusi, sa-ti raspund...

Chiar are rost sa intru in amanunte ? Cred ca am mai zis pe la vreo 20 de subiecte ce si cum era cu basul ala. Puteam prosti pe multi sa-l vand la sume destul de mari dar mai apoi ma stia toata tara si tot internetul ca tzepar. Dar o zic si aici daca asta te incanta... In afara de faptul ca pe grif scria Fender altceva nu ma atragea la el, nici macar soundul... ma **** pe Fender, nah... Sa-mi dai link catre alte subiecte sa postez si acolo. Merci anticipat. :)

Link to comment
Share on other sites

atunci de ce mai zici de fender:"marpha nene, scula de scula" daca tu te ****.i pe fender si inafara de nume nu era nimik de el

Am spus marfa nene... In speranta ca este un Fender veritabil, nu ce aveam eu sau cel putin ce am aflat ulterior ca aveam. Trinc ! Ai inteles acum ?

intr-un din cazuri oricum nu spui adevaru.(ps: bineinteles ca o sa ma iei acu ca al tau era varza si asta e super tare si daia ai zis asha...)

Nu te mai iau frate cu nimic pentru ca vad ca discutiile cu tine nu-si au rostul cel putin la capitolul asta. Mai bine vorbim despre femei si despre cum sa nu ajungi frustrat sexual. O discutie la modul general, cam ce face doctorul Andrei. E discutie barbateasca, nu zici ? Ca la chitari, fotbal si politica vad ca se pricep toti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Catalin, sorry ca ma bag, dar daca nu-ti placea sound-ul Fender-ului, de ce l-ai luat?Sau l-ai luat pe neincercatelea?Cum adica era "neveritabil"?Doar nu era contrafacut...

Link to comment
Share on other sites

Mi-e greu sa cred ca Fender ar face asa ceva.

Pai n-am zis ca Fender ar fi facut asta... ci unul din posesorii basului. Cel putin eu asa l-am luat in august.

Si acum nu ma puneti sa dau nume sau sa va spun traseul instrumentului pana a ajuns la mine pentru ca nu e frumos. Asta este. Se intampla si la case mai mari. :)

 

P.S. Mi se aprinsese un beculetz cand am aflat pretul cerut, dar nevermind.

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Uite ca am ajuns si la Bass cu toate ca eu bassist sunt .

Asa in ciuda pentru cei care ma contesta . Unul din bassurile mele personale, am zis unul pentru ca am 4.

Atentie chiar daca are forma de electric este gol pe interior.Corpul este din maple cu top nuc ,grifful din ash, doza este un DiMarzzio One la care i-am refacut capacul sa fie in ton cu chitara.

Are montaj activ si pe drum este o doza piezo pentru el ce se va monta in cordar.

post-111-1127921579_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Acum ma astept sa apara Malex sau Pixy sau eu mai stiu care cu o poza de pe net si sa zica ca este chinezesc ,sau eu mai stiu ce sa zica despre el , trebuie sa-i gaseasca o buba ca altfel nu se poate pe aici am vazut.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.