www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu bass-ii nostri :P


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Io inca nu am, dar promit ca-i fac poza in seara asta...

Daca uit sau nu reusesc din motive de bere...  :) voi posta o poza de pe net... Pana atunci, poate puneti voi una-alta.

15637[/snapback]

In sfarsit am reusit sa fac poze cam naspa cu un telefon mobil.

Nu ma inujurati prea tare. :)

post-169-1126511038_thumb.jpg

post-169-1126511045_thumb.jpg

post-169-1126511052_thumb.jpg

post-169-1126511060_thumb.jpg

post-169-1126511068_thumb.jpg

post-169-1126511075_thumb.jpg

post-169-1126511085_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Daca am sta sa facem editari grafice fotografind langa o oglinda unde am ajunge.. photoshopu ar veni si cu un set de oglinzi in cutie.. Suna bine bassul l-am incercat personal.

Link to comment
Share on other sites

1. Poza numarul 4 nu este editata ci din alt loc facuta si...

2. Basul nu mai exista ! :)

 

Acum am un Grosmann de mai mare frumusetea. Are si doza pasiva ca la Fender si 2 active. Suna super bine. L-am postat la subiectul cu chitarile Grosmann dar o voi face si aici. Fluffyone, sorry, l-a luat altcineva. :) Pun pozele si aici cu toate ca nu-s cine stie ce bine facute... Cum pun mana pe o camera mai desteapta revin.

 

 

Edit: dozele inca mai aveau tipla pe ele cand am facut fotografiile. Acum am scos-o.

post-169-1127222930_thumb.jpg

post-169-1127222980_thumb.jpg

post-169-1127222991_thumb.jpg

post-169-1127223001_thumb.jpg

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

cum zici tu frate.

 

sa vezi cum o sa sune peste aprox o luna cand ii bag un Seymour Duncan SPB-3. :):):):(

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

Bre Benson, nu vreau sa par rautacios dar modelul asta nu prea exista, am impresia ca cel care l-a avut i-a pus doar grif de Charvel si placa metalica, cea care tine griful "legat" de corp. Io zic asa... incearca sa desfaci dozele sa vezi ce scrie pe ele si eventual baga-i vanzatorului un telefon sa-l iei la sigur. Vezi macar ce reactie are. Iti spun asta, pentru ca am trecut printr-o intamplarea aproape identica cu ce am zis mai sus. :)

Link to comment
Share on other sites

Revin cu noi informatii... Benson, in cazul in care nu ai gasit, uite aici:

http://www.jacksonmuseum.com/archives/hist...lesfolders.html

E un fel de istoric al btrandului. Daca ti se incarca mai greu, accseseaza acest link:

http://www.jacksonmuseum.com/archives/hist...flyer-front.jpg

unde poti vedea clar forma basului tau cu doar doua doze. Linkul este luat din prima pagina in dreptul categoriei 1981. Deci daca acest bas se facea inceapnd cu acel an, cu siguranta griful este luat de la alta chitara. Intra si tu acolo si da-ti cu pararea pt ca e posibil sa nu fi avut eu rabdare sa caut mai atent.

Repet, la acea pagina, ai istoricul brandului. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.