www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Metal Head In

vând ROLAND SDE-2500 digital delay (made in Japan) - vintage din anii '80

Recommended Posts

Pret: 900 RON
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Scot la vânzare un delay de rack super meseriaș .

E vorba de ROLAND SDE-2500 digital delay (made in Japan) - vintage din anii '80  . Stare perfectă de funcţionare , reţine preseturi şi tot ce trebuie .

Este modelul care a venit după faimosul ROLAND SDE-3000 digital delay , folosit de toţi marii chitarişti ai anilor '80 şi care nu mai are nevoie de vreo prezentare .

Sunet cald , organic , foarte muzical .

Nu are ton metalic ca şi delay-urile de azi , poate reţine preseturi , am postat şi manualul pt. cine vrea să cunoască toate specificaţiile şi ce poate să facă . În opinia mea unul din cele mai bune sound-uri de delay existente pt. stilurile muzicale ale anilor '80

Să ne înţelegem de la început , e delay-ul meu preferat , motiv pt. care mai dețin încă un Boss DD3 vintage (made in Japan) și un Boss DD2 vintage (made in Japan) , ambele din anii '80Din lipsă de spaţiu dar şi din cauză că nu prea apuc să-l folosesc avându-le pe celelalte două care sunt cam acelaşi lucru ca şi sound  , vreau să-l vând , fiindcă e păcat aşa o sculă să stea în sertar . Plus că am nevoie de bani pentru alte scule .

Dau şi traf. de 110v - 120v ,  scula fiind japoneză funcționează la 120v . Traf-ul l-am luat special pt. el , dar dacă îl vând atunci nu am ce să fac cu traf-ul . 

Mai jos aveți poze , delay-ul este în stare foarte bună și estetic și funcțional . 

Cine vrea eighties delay sound / vibe , live or in studio , this is the perfect unit for it . 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

ROLAND SDE-2500 manual.pdf

Are tap tempo accesibil prin jack-ul playmate și controlabil printr-un footswitch de la Boss ca ăsta https://www.thomann.de/ro/boss_fs5u.htm

La fel sunt controlabile și celelalte funcții , tot așa . 

Pt. mai multe detalii vedeți că am postat și manualul în pdf. la final (pg. 14 mai multe informații)