www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] Music Man Silhouette 20th Anniversary piezo equiped

Recommended Posts

Hai sa te lamuresc eu cum sta treaba, a fost pus si pe un alt site la vanzare (ebay) cu un pret mai mare + shipping, care pana in Romania nu e chiar ieftin. Vrajeala cu taxele vamale din Elvetia nu prea tine, exista un acord comun de libera trecere semnat cu EU. La importurile din SUA se aplicat taxa vamala de 3 si ceva la suta si totdeauna 19% TVA, asa ca pretul pe care eu il cer este unul cat se poate de corect (sau mai mult decat corect), raportat la preturile din Europa. Daca nu ti-ai mai baga nasul in vanzarile altora probabil ca nu ti s-ar mai atrage atentia asupra unor dealuri de care mai stiu si altii. Cred ca cel mai elegant este daca ai ceva de remarcat este sa o faci pe privat, in felul asta nu ai parte de altfel de reactii

Sa nu mai spun ca esti unul dintre cei mai tupeisti negociatori de pe forumul asta, care tot timpul incearca sa negocieze si la produse in stare impecabila puse la jumatate de pret fata de magazin. Asta cand tu vinzi totul la 80% sau aproape de pretul de nou, poate pentru ca au suferit atingerea ta magica si de aceea valoareaza brusc mai mult.

• Like 4

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.