www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar doza tip humbucker pentru un proiect DIY


yhwh4ever
 Share

Recommended Posts

Pret: 123
Localitate: Bucuresti
Contact: 0765636479
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Accept schimburi

Incerc sa construesc "pe genunchi" o chitara de genul Travel si am nevoie de o doza tip humbucker ieftina, din genul celor din echiparea standard a chitarilor entry/low level, pe care de obicei muzicenii care vor sa treaca la un sound imbunatatit, le schimba.

Proiectul se vrea ceva de genul:

https://www.musicindustryhowto.com/the-6-best-travel-guitars-for-you-to-pick-from/

Nu pot lua in calcul decat varianta de a o construi singur.

Stiu ca exista lutieri cu experienta, dar aici este mai mult vorba de placerea de a face ceva cu mainile mele.

Si tocmai pentru ca riscul sa o dau in bara este mare, caut componente ieftine pentru o eventuala pierdere minima.

Daca a mai abordat cineva genul acesta de proiect si are timp sa imi mai dea sfaturi, sunt pe receptie...

M-am gandit la o doza dubla in ideea de a avea un semnal mai mare la iesire, plus zgomot mai mic. Atat cat se poate de la o doza fara mari pretentii.

Si by the way, exista vreo sectiune aici cu chitari defecte, dezmembrari etc? Search-ul nu mi-a fost de mare folos...scude de off-topic.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.