www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

(București) Caut basist și toboșar pentru proiect progressive metal*


Mihai Matei
 Share

Recommended Posts

Salut!

Caut basist și toboșar/baterist (în București) pentru a (re)forma o trupă de progressive metal (acordaj standard sau drop D; sunt deschis și la altele). Am două-trei piese proprii și alte câteva riff-uri cărora nu le-am găsit încă locul. Trupa are și un vocal clean cu timbru deosebit și forță în glas. La cerere, îți voi trimite demo-uri.

Am nevoie de toboșar care să știe să folosească pedala dublă și să stăpânească măsuri compuse (5/4, 7/8, 9/8 etc). Basistul trebuie să știe și el să cânte în măsuri compuse, să aibă o idee despre teorie muzicală și despre cum să meargă mână-n mână cu toba. De asemenea, aș putea accepta un al doilea chitarist, dar să ne înțelegem foarte bine ca stil.

Cerințele mele sunt de bun simț: să fii prezent o dată pe săptămână la repetiții (repetăm luni după 18:30 și vineri după 18:30, dar putem să schimbăm asta, dacă ești foarte dornic să participi la proiect), să-ți știi bine partea ta de piesă și să te văd implicat în proiect (să fii curios, să întrebi, să-ți spui părerea).

*Trupele care mă inspiră sunt: Soen, Tool, Leprous, Riverside, Caligula's Horse, Agent Fresco, Rishloo, Riverside, In The Silence, Earthside, Poem, Katatonia, The Thirteenth Sun, White Walls, Dream Theater, Oddland, Dorje ș.a. Dacă nu te pasionează genul ăsta de progressive metal, trimite-mi ce asculți tu, înainte de ne întâlni să cântăm.

Mă poți contacta printr-un mesaj privat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.