www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Blackthorn

expirat vând [EXPIRAT] MXR Classic 108 Fuzz Mini, Distortion Plus

Recommended Posts

Pret: 350 RON
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

MXR Classic 108 Fuzz Mini este cunoscutul Fuzz Face de la Dunlop, varianta cu BC108, dar pus intr-o carcasa mini si cu optiunea de buffer activabil. Pedala suna fix ca un Fuzz Face ce este, astfel se pot obtine usor tonuri gen Hendrix sau Pink FLoyd din primele albume, dar si o gramada de alte tonuri. Pentru ca are buffer incorporat si activabil prin switch poate fi pusa oriunde in lantul de efecte, in functie de tonul dorit si imaginatia chitaristului. Pedala este in stare impecabila functional si cosmetic. Noua costa 545 lei, eu vreau pe a mea 250 lei, pret FIX si NU sunt interesat de schimburi.

https://www.thomann.de/ro/dunlop_mxr_m296_classic_108_fuzz_mini.htm

MXR DIstortion + este o pedala analogica de overdrive folosita inca din anii 70 pentru a adauga mai mult gain si armonice amplificatoarelor de chitara pe lampi in overdrive. A fost pedala cu care Randy Rhoads a obtinut tonul care l-a facut celebru, dar a fost folosita in nenumarate inregistrari de-a lungul timpului. Ea poate fi folosita si ca un overdrive stand alone unde iarasi suna excelent si cu o dinamica deosebita. Pedala  a fost folosita si prezinta urme normale de uzura, dar functioneaza ireprosabil. Noua costa 410 lei, pentru micile inconveniente estetice eu cer pe a mea 150 lei. Pretul este mult prea bun pentru a mai fi cazul de negocieri si nu sunt interesat de schimburi.

https://www.thomann.de/ro/mxr_distortion_plus_bodeneffekt.htm

Contact 0731 444 646

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.