www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
ebh

vând Carvin DC 127

Recommended Posts

Pret: 2600 RON
Link producator: https://www.kieselguitars.com/catalog/guitars/dc127
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Made in USA, alder body/maple neck-trough, ebony fretboard. Spatele gatului e oil-finished si radiusul standard pt Carvin DC series - 14". Spre deosebire de modelele mai noi (1996+) are nut de 42mm, nu 43.

Circuitul activ este prima versiune de pe DC200/400 (am pus in titlu DC 127 din pricina marcajelor de pe fretboard - la modelele superioare erau block, no dots, din cate stiu). EQ activ pe bas si inalte (knob-urile de jos), volum standard si un potentiometru de blend intre doze (in locul celui de ton standard). Coil tap pe fiecare doza si phase switch pt pozitia de mijloc. Tehnic functioneaza impecabil - atat hardware cat si partea electronica. Dozele sunt varianta high gain de la Carvin, iar floyd-ul este facut de Kahler (Kahler Steeler cu Carvin logo - se gasesc uneori pe ebay la un pret de 300-350$). Sperzel locking tuners si nut graphtech.

Pozele au fost facute in lumina foarte puternica pentru a evidentia detaliile/defectele. Desi vopseaua a fost ceva afectata UV, diferenta de culoare intre lemn si hardware nu se vede asa tare la lumina normala (interior/scena). In afara de asta, are si ceva urme/lovituri acoperite cu marker negru de un fost proprietar (eu am luat-o din state) - ar trebui sa fie toate vizibile in poze. 

DSCF0537.jpg

DSCF0538.jpg

DSCF0539.jpg

DSCF0540.jpg

DSCF0541.jpg

DSCF0542.jpg

DSCF0544.jpg

DSCF0545.jpg

DSCF0546.jpg

DSCF0547.jpg

DSCF0548.jpg

DSCF0549.jpg

DSCF0550.jpg

DSCF0551.jpg

• Like 8

2300 ron

Chiatara neck through, made in USA cu hardware de calitate (floyd kahler si sperzel locking tuners), la pret de strat mexic sh...  Are ceva urme de uzura, dar functional este absolut impecabila (sta perfect acordata cu abuz de trem, chiar fara locking nut)