www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Guest _ManiA_

Bancuri

Recommended Posts

Un nou laxativ se lansează în farmacii, promovat de vunc. Reprezentanții firmei farmaceutice afirma că alegerea celor în cauză se datorează numelui, care sună ca sfârșitul unei îndelungate constipații. "Dacă de ceva timp n-ati mai făcut vunc-akat, cu noi rezultatul e garantat!"

În același timp, solistul, printre calomnii si ieșiri psihopate la adresa colegilor de breaslă, a decis să facă un adăpost pentru animale. Astfel încât, atunci când îi vine să calce animale cu mașina, pentru a "provoca decesul animalelor" acelorași colegi de breaslă (un fel de magie neagră de mahala, izvorâtă din ultimii săi doi neuroni activi), să nu mai consume benzina, alergând după ele pe șoselele patriei.

Înainte vreme aveam artiști ca Enescu, Porumbescu, Lipatti. Acum... avem ce avem.

Edited by project
  • Confused 1

Banc de pe vremuri:

- Bade, mai ții mata minte anu' ăla în care a căzut crăciunu' în ziua de paște ?

- Hai că-i trăsnită. Nu te cred.

- Ba da, bre, nu-l știi pe Crăciun, de la răspântie? Acu vreo douăj dă ani s-a îmbătat si a căzut în ziua de paște !

Edited by project

Acum multi ani, aproape o sută, bunica mea mergea la o băcănie jidovească din vecinătate, de unde cumpăra cele necesare (pe vremea aia nu erau shop'n'go-uri, etc).

"Propetarul" abia o rupea pe Românește, și era și un pic peltic. Pronunța "s" ca "ș".

Iar bunica nu o dată se distra când, cerând piper, băcanul o intreba foarte amabil dacă dorește pișat sau nepișat...

Edited by project
  • Like 2

De dimineață am găsit un pahar plin la capul patului și un bilețel scris cu mâna mea "bea un pahar cu apă când te trezești din beție ca să îți revii".

L-am băut. Nu era apă. Era vodkă. Am uitat că atunci când mă îmbăt fac glume proaste.

• Like 1
  • Haha 3