www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

Maria suna intr-o noapte la 112.
- Va rog frumos, veniti repede, sotului meu ii este rau!
La nici 20 de minute, ambulanta vine, medicul ii consulta barbatul si ii spune Mariei:
- Doamna, are febra mare! Trebuie transportat de urgenta la spital!
- Cate grade are? Intreaba Maria.
- 40 doamna! E grav!-raspunde doctorul ingrijorat.
- A… spune Maria, nu-i grav deloc, astea sunt gradele de la vodca, ca sange nu mai are!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  Imi amintesc acum, un banc din vremea celeilalte diktaturi a PCR-ului.
  Sedinta de excludere a tovarasului Bula din Partid. Ia cuvantul tovarasul Prim-secretar si spune: 
  - Tovarasul Bula este un lenes, nu munceste, este recalcitrant, se cearta cu toti
   colegii, isi terorizeaza familia, isi terorizeaza vecinii, bea, fura, deci propun excludrea din Partid a tovarasului Bula.
  - Tovarasul Bula, daca aveti ceva de spus luati va rog cuvantul. 
  Se ridica tovarasul Bula si spune: 
  - Tovarase Prim-secretar, cititi, va rog, Caracterizarea mea la primirea in Partid. 
  Sigur, i se indeplineste dorinta:
  "Tovarasul Bula este un bun meserias, foarte harnic, foarte bun coleg de munca, un exemplu de comportament in familie, in comunitate, cinstit, corect, vertical etc."                                   Dupa terminarea Caracterizarii, spune Bula: 
  - Ei, vedeti tovarasi, ce a facut Partidul din mine?
 
  Cam asa stau lucruriule si acum, la PCR, rebotezat PSD. Altfel era tovarasul Grindeanu cand a fost numit Prim-ministru si cu totul altfel este acum. Vedeti, stimati tovarasi, ce a facut       PSD-ul din el?
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.