www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

– Domnişoară, îl acuzaţi pe inculpat că v-a violat pe bancheta din spate a maşinii, spuneţi cum s-a întâmplat…
– Păi, m-a aşezat cu picioarele pe mânerele alea care sunt deasupra uşilor şi m-a violat.
Din sala, se aude un hohot puternic de râs.
– Păstraţi liniştea! Ce-ai domnule, de ce râzi aşa, suntem într-o sală de tribunal!
– Vă rog să mă scuzaţi, dar eu am maşină de 15 ani şi habar n-aveam pentru ce sunt mânerele alea…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Old Surehand, Old Shatterhand şi Winetou stau într-o peşteră în jurul focului şi meditează. Winnetou se ridică şi iese afară. Se aude un ţipăt şi Winnetou intră înăuntru cu un ochi umflat. Se aşează lângă foc şi începe să mediteze. Old Surehand se ridică şi iese afară. Se aude un ţipăt şi la puţin timp, Old Surehand intră înăuntru cu un ochi umflat. Se aşează lângă foc şi începe să mediteze. Old Shatterhand se ridică şi iese afară. Se aud două ţipete şi imediat după asta Old Shatterhand intră având ambii ochi umflaţi. Se aşează lângă foc şi începe să mediteze. După cinci minute Winnetou ridică privirea către Old Shatterhand şi îi spune:
- Dar văd că fratele meu alb a călcat pe greblă de două ori şi la dus şi la întoarcere.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bula, in clasa I, la lectia pentru invatarea literei "O".
- Copii, cine stie sa-mi zica o propozitie care incepe cu litera "O"?
Nimeni nimic, numai Bula cu mana pe sus.
- Spune-ne, Bula!
- Oaia paste.
- Bravo, Bula! Acum, ca Bula v-a dat un exemplu, va rog, copii, sa-mi spuneti fiecare o propozitie care sa inceapa cu litera "O".
Nimeni nimic, numai Bula iar cu mana pe sus.
- Bine, Bula, spune-ne tot tu!
- Oaia paste.
- Bine, Bula, dar propozitia asta ne-ai mai spus-o o data!
- Da, dar asta-i alta oaie!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.