www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

Intr-una din zilele insorite ale lui Ianuarie 2015 un batran se apropie de intrarea in Palatul Cotroceni. Se apropie de ofiterul de garda si ii spune:

- As vrea sa intru sa vorbesc cu presedintele Basescu.

Ofiterul il priveste bland pe batran si ii spune:

- Domnule, Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici.

Batranul ii spune ca e in regula si se indeparteaza incet de intrarea in Palat.

A doua zi, acelasi batran se indreapta catre intrarea in Palatul cotroceni si se adreseaza ofiterului de garda (acelasi din ziua precedenta):

- As vrea sa intru sa vorbesc cu presedintele Basescu.

- Domnule, asa cum v-am spus si ieri, Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici.

Batranul ii multumeste si pleaca incet spre locuinta sa.

A treia zi, batranul se duce din nou la intrarea in palatul Cotroceni si se adreseaza aceluiasi ofiter:

- As vrea sa intru sa vorbesc cu presedintele Basescu.

Iritat, ofiterul se incrunta usor la batran si ii spune:

- Domnule, este a treia zi consecutiva cand veniti aici si cereti sa vorbiti cu Basescu. V-am spus deja ca Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici. Nu intelegeti?

- Ba inteleg foarte bine, insa nu ma mai satur sa aud asta.

Ofiterul ia pozitia de drepti, il saluta respectuos (ca pe un superior) si ii spune batranului:

- Atunci ne vedem maine, domnule!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Un bărbat este agăţat de prostituată într-un bar. Ea îi spune:

- Azi e o noapte norocoasă pentru tine. Am pregătit un joc special. O să fac orice îmi ceri, dacă îmi dai 300 de dolari şi îmi poţi spune ce vrei în doar trei cuvinte.

Bărbatul răspunde:

- Da, de ce nu? apoi scoate din portofel trei hârtii de câte 100 de dolari şi i le dă prostituatei, cerându-i apăsat:

- Văruieşte-mi casa!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Banc sau intamplare reala?!... Merita oricum!


In noaptea aia s-a luat curentul... si pentru ca au fost multe cazuri de urgenta, la chemarea facuta la 911 a venit un singur paramedic. Casa era in totala bezna cand paramedicul i-a cerut fetitei de 3 ani Kathleen, sa tina in mana lanterna deasupra mamei ei, ca sa aiba suficienta lumina sa poata sa o ajute pe mama ei sa dea nastere micului ei fratior. Cu multa sarguinta, Kathleen a facut tot ce i s-a cerut. Si in scurt timp, s-a nascut fratiorul ei Connor. Paramedicul l-a ridicat de picioruse si i-a dat o palma micutului sa-l faca sa plinga si sa-si curete astfel plamanii. Si imediat, Connor a inceput sa tipe. Apoi, paramedicul i-a multumit fetitei pentru ajutorul ei si a intrebat-o din curiozitate si o oarecare grija pentru psihicul fetitei… ce crede ea despre ceea ce s-a intimplat? Kathleen a raspuns prompt si cu atitudine:
-N-ar fi trebuit sa se bage acolo de la bun inceput! … Merita sa mai capete inca una!!!

 
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Un copil, la grădiniţă, încearcă să îşi încalţe cizmuliţele. 
Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutorul educatoarei. Cu tot trasul si împinsul, cizmulitele nu vroiau nicidecum sa intre. Pana când a reuşit totuşi să îl încalţe, educatoarei i-au 
apărut broboane de transpiraţie pe frunte. De aceea, aproape ca i-au dat lacrimile când copilul i-a zis:
- Doamna, dar sunt puse invels...
Intr-adevăr, erau puse greşit... Nu a fost cu nimic mai uşor sa îi scoată cizmuliţele decât să i le pună, totuşi, a reuşit să îşi păstreze calmul până când cizmuliţele au fost iar încăltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta aşa cum trebuia. Însă atunci băietelul a zis:
- Cizmuliţele astea nu sunt ale mele!!!
In loc sa tipe la el "De ce nu mi-ai spus?", educatoarea şi-a muşcat buza şi încă o dată s-a chinuit să îl descalţe. Când s-a terminat chinul descălecatului, băietelul i-a spus: 
- Sunt cizmuliţele flatelui meu. Mama mi-a zis sa le încalţ pe astea azi.
Acum ea nu mai ştia ce să facă... Să plângă sau să râdă? A reuşit totuşi să strângă suficientă răbdare pentru a se lupta din nou cu cizmuliţele. Când, in sfârsit, l-a încălţat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a întrebat:
- Şi acum, unde îţi sunt mănuşile? Trebuie sa ti le pun in mâini ca sa poţi pleca afara!
- Le-am băgat în cizmuliţe ca să nu le pield...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites


Un evreu bătrân şi unul tânăr călătoresc cu trenul.

Tânărul  întreabă:

- Cât e ceasul?

Bătrânul nu răspunde.

- Mă scuzaţi, domnule, cât e ceasul?

Bătrânul tace în continuare.

- Domnule, am întrebat cât e ceasul. De ce nu răspundeţi?

La care, bătrânul:

- Tinere, următoarea staţie e capăt de linie. Nu te cunosc, aşa că ma gandesc că nu eşti de prin partea locului. Dacă îţi răspund, trebuie să te invit la mine acasă. Eşti chipeş şi eu am o fată frumoasă.

Probabil că vă veţi îndrăgosti unul de celălalt şi o să vreţi să vă căsătoriţi. Spune-mi un motiv pentru care mi-ar trebui un ginere care nu îşi poate permite nici măcar un ceas!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Un tip, recunoscut pentru politete si calm, este trezit la ora 3 dimineata de un apel pe telefonul fix. Ridica receptorul:
- Alo!
- Cainele tau latra si nu pot sa dorm!
- Imi cer scuze de inconvenient, domnule! Puteti sa-mi lasati numele si numarul dvs. de telefon? 
- Vecinul dvs., domnul Popescu, nr 021...
Noaptea urmatoare, la 3 dimineata:
- Alo, domnul Popescu! Am sunat sa va spun ca eu nu am caine!...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O cartita mergea pe sub pamant si sapa o galerie; la un moment dat, se hotareste sa iasa la suprafata si nimereste pe o plaja de nudisti, intre picioarele unei blonde; orbita de lumina soarelui, cartita da aiurea din cap;
- Ariciule, tu esti, ma?
- …
- Ariciule, tu esti, ma?
- …
- Ba, ariciule…(mirosind), ai murit, ma?

Link to comment
Share on other sites

Intr-o zi, primarul orasului se duce in vizita la comunitatea de tigani.
– Hai noroc, bine v-am gasit!
– Sa traiasca dom’ primar!
– Ma, ce-ati zice voi daca v-as da la toti case?
– O, pupa-ti-as talpile, ia un pahar de vin sa bem…
– Dar ce ati zice daca v-as da si mobila, aparatura electrocasnica si haine?
– Ce bine ar fi! Mai ia un pahar de vin, dom’ primar, ca tare ne bucuram.
– Si v-as gasi la toti locuri de munca…

 
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.