www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

Un autobuz plin cu femei a fost  implicat intr-un teribil accident fara supravietuitori.
La locul accidentului s-a format un adevarat altar de flori si lumanari aduse de sotii femeilor decedate. Barbatii si-au jelit femeile o saptamana intreaga.
Dupa doua saptamani, unul singur mai statea in genunchi plangand  indurerat. Intrebat de un reporter cum de el este inca aici dupa atat de mult timp, acesta raspunde plangand:
- Sotia mea a pierdut autobuzul...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Un englez, un francez si un roman se laudau cu nevestele lor:
Englezul: 

– Sotia mea este o lady, este deosebit de frumoasa, toata lumea intoarce capul dupa ea, iar eu, ca un lord, i-am cumparat trei masini: Jaguar, Mercedes si Rolls Royce iar pentru fiecare masina, i-am asortat cate o haina de blana veritabila. Nu va spun asta ca sa vedeti cat de bogat sunt eu, dar ca sa va dati seama ce lady este nevasta mea…
Francezul: 

– Sotia mea este deosebit de frumoasa si atragatoare. In afara de mine, mai are cinci amanti… Nu va spun asta ca sa vedeti cat de libertina este nevasta mea, dar sa va dati seama cat este de frumoasa, ca in afara de mine, mai sunt inca cinci barbati innebuniti dupa ea...
Romanul : 

– Maria mea are un cur mare… Placerea mea este sa-i dau una peste cur, dimineata cand plec la serviciu, ca-i tremura carnea uite-asa! Si cand vin de la serviciu, inca mai tremura carnea pe curul ei… Nu va spun asta ca sa vedeti cat este de mare curul Mariei, ci ca sa va dati seama cat este de scurta ziua de munca la noi…

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 Examen la o sectie de politie. Intra primul candidat, i se ofera o fotografie din profil si i se cere sa spuna ce poate deduce despre acel tip.
– Acest om are o singura ureche! zice politistul.
– Iesi afara idiotule, nu vezi ca e o poza din profil?
Intra al doilea candidat, se uita la fotografia cu pricina si zice:
– Din cate vad eu, omul asta are o singura ureche!
– Afaraaa!
Intra al treilea candidat studiaza indelung fotografia si se pronunta:
– Evident, acest cetatean poarta lentile de contact!
– Genial, cum ti-ai dat seama?
– Pai, cum sa poarte ochelari, daca are o singura ureche?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

După ce s-a despărţit de soţ, ea îşi găseşte alt bărbat. Întâmplător se întâlnesc toţi trei la o petrecere. Fostul soţ se adresează noului: 
-    Eiii, şi cum e să te plimbi pe un drum vechi, bătătorit? 
-    Foarte bine, chiar dacă primii 8 cm sunt cam uzaţi, ceilalţi 15 sunt ca noi.

Edited by drrond
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

O bunica evreica isi urmarea nepotul cum se joaca pe plaja cand un val urias vine si il ia in larg.
Se roaga: "Doamne te rog adu-mi nepotul inapoi, te implor,este singurul meu nepot".
Imediat un val la fel de mare ca primul il aduce pe nepot inapoi, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.
Atunci bunica se uita spre cer si zice: "Doamne, sa stii ca avea si o palarie".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.