www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bancuri


Guest _ManiA_
 Share

Recommended Posts

In clasa, profesoara ii spune unui elev:

- Ia citeste cu voce tare tema pe care ai avut-o pentru acasa.

- Da, doamna, am scris despre tatal meu: " Tata este cel mai indraznet, puternic si talentat. El ar putea sa se lupte cu tigrii, sa conduca un submarin, sa zboare in spatiu, sa scrie un roman politist, orice. Dar nu prea are timp, pentru ca trebuie sa spele vasele, sa dea cu aspiratorul si sa bata covoarele".

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Doi prieteni discutau despre inteligenta cainilor. Unul dintre ei povesteste:

- Am acasa trei caini. Ma intorc intr-o zi de la lucru si ii gasesc pe toti intinsi in pat. Bineinteles, i-am batut bine. A doua zi cand ma intorc, ii gasesc langa pat, dar, bineinteles, patul era cald. Iar i-am batut. Si a treia zi, ce crezi? Cand am ajuns acasa, i-am gasit pe toti trei sufland ca sa raceasca patul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La inmormantarea unui cardiolog.

Sicriul in forma de inima este asezat intr-o groapa in forma de inima, pe care sunt puse coroane in forma de inima.

Un om incepe sa rada.

- De ce razi, esti nesimtit? Cum poti sa razi la inmormantarea unui asemenea om?

- Ma gandesc la inmormantarea mea, ca sunt ginecolog...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bula cu Strula se hotarasc sa plece in lume sa se imbogateasca, se intalnesc dupa un an. Strula putred de bogat, Bula sarac lipit pamantului...il intreaba pe Strula cum a reusit

. Strula: Pai am vandut tot ce am avut si mi-am luat o pusca, am plecat in padure am vazut o gaura mica am fluierat a iesit iepurele poc,poc carne blana...m-am dus la o gaura mai mare, am fluierat a iesit vulpea, poc, poc carne blana...m-am dus la o gaura mare de tot am fluierat a iesit ursul poc poc poc, carne blana...Wow zise Bula...nu imi dai si mie pusca sa imi incerc norocul. zis si facut. Se intalnesc dupa o luna Bula in spital tat rupt. Pai ce ai facut zice Strula...pai exact cum ai zis tu, doar cand am ajuns la gaura mare am fluierat am fluierat si... a venit trenul :))) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

- Trebuie sa mergem in Italia, ii spune Gheorghe lui Ion.

- De ce, ma Gheorghe?

- Pai, acolo, servesti micul dejun, dupa care faci sex toata dimineata. La pranz, o masa bogata, cateva sticle cu vin si iar sex toata dupa-amiaza, dupa care, seara, o cina usoara, cu sampanie si toate cele si iar sex toata noaptea.

- Ba, esti nebun, e beton, de unde stii tu toate astea?

- Mi-a spus nevasta-mea!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Suna cineva la usa unui burlac

 

Deschide usa  si o vede pe frumoasa vecina de la etajul 3 , simte ca se topeste ...

 

-Vai ce bine ca esti acasa , am liber pana luni si am un chef  sa ma distrez sa dansez sa beau si sa fac sex nebun non stop  ! Esti liber de weekend , nu ai nici o obligatie ?

 

Burlacul nostru vede numai rosu si aude trambitele di ceruri ...

 

- Nu..nu am nimic planificat  dar cum  sa..se poate ? ,,.aa.. , pai sigur  cu bucurie ca te-ai gandit la mine  ,i-ti stau la dispozitie cate nopti si zile doresti !

 

 Nici nu mai vede bine ,   lumina din casa scarilor  ca razale din  ceruri inconjoara un inger coborat pe pamant ,aude ingerul spunand ceva , inchide ochi si asculta vrajit ...

 

- Ce frica mi-a fost ca esti ocupat ,vai , esti un dulce,sa te pup sa-ti multumesc ca  pot sa-l tii pe Bubi  al meu care plange si latra daca-l las singur in apartament .

Edited by karpi
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Fugea Vasile, cu doi prieteni, dupa tren.

Cei doi reusesc sa se urce in tren, dar Vasile n-a mai apucat.

Se opreste Vasile si incepe sa rada in gura mare!

Vine un om din statie si il intreba:

De ce razi, ma? Iti arde de ras, cand ai pierdut trenul?

Cum sa nu rad, cand eu trebuia sa fiu in tren, aia doi doar m-au condus...!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apropo de ăsta cu trenul, și eu cu unul nesimțit:

 

Un tip cu handicap locomotor se chinuia să ajungă să prindă un tren. Din păcate, trenul declanșează sirena și se pune în mișcare, în timp ce omul nostru șchiopăta strîmb către el. Cu chiu, cu vai abia ajunge să se prindă cu o mînă de scara trenului, cînd „nașul” îi dă un brînci zicînd printre dinți:

- 'r-ați ai dreacu', după ce că întîrziați, mai alergați și la mișto! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.