www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O recomandare va rog


InarroMage
 Share

Recommended Posts

Salutare vreau sa imi cumpar o chitara noua si am gasit 2 modele faine dar nu stiu exact pe care sa il aleg. Imi poate da cineva o recomandare va rog?

1) https://www.soundstudio.ro/chitara-electrica-jackson-js-32-warrior-with-floyd-rose.html

2) https://www.soundstudio.ro/chitara-electrica-cort-x-11-bcs.html

Inca ceva, imi puteti spune si daca acel floyd rose e ok tinand cont de pretul chitarii? Nu ma astept sa fie ca un floyd rose de la o chitara de 3000 de euro dar totusi as vrea sa stiu daca isi poate face treaba

Link to comment
Share on other sites

Hmm nu arata rau deloc dar o chestie as vrea sa zic. Eu am deja un stratocaster cu tremolo standard si ma gandeam ca daca imi iau o chitara noua ziceam poate luam ceva cu floyd rose, mai ales ca am vazut ca e destul de misto faza cu genul ala de tremolo acum nush daca se merita sa imi iau acum cv cu floyd rose si sa nu ma duc pe cv standard fara tremolo. Nu am eu cine stie ce experienta de chitara am abia un an dar nush ori sa imi iau cv cu floyd rose ori ceva standard fara tremolo adica. 

Link to comment
Share on other sites

Eu facusem o chitara cu floyd, am fost super entuziasmat la inceput, dar dupa ce am terminat-o am folosit trem bar-ul de 2-3 ori si acum bridge-ul sta blocat. Pe langa asta mai e si faptul ca se schimba mai greu corzile, deci e un deserviciu total. 

Faci ce vrei, poate tu chiar o sa-l folosesti in melodii. Spor si bafta la ales chitara!

 

Edited by Roberto2001
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.