Sign in to follow this  
man1ak

vând Danelectro Free Spech - talk box pedal

Recommended Posts

Pret: 300 RON
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand talk box Danelectro Free Speech, prima pedala de acest gen care nu necesita un al doilea amplificator pentru sunetul modulat. Este deja o pedala vintage, foarte apreciata pentru calitatea sunetului. Are doua controale - unul de volum si unul de drive - sunetul faimos de talkbox fiind unul overdriven. Pedala vine cu tubul original (pentru care recomand fierbere si eventual taiarea a 5 cm) si cu un microfon cu condensator, necesar pentru ca pedalele talk box clasice au nevoie de microfon sensibil. Pedala, la origini, venea cu doua microfoane tip lavalaliera care se prindeau pe tub, dar nu am fost niciodata multumit de ele. Asa ca am cumparat acest microfon de care sunt foarte multumit. Evident, se poate folosi si pentru voce, dar exista microfoane condensator mult mai bune (si mult-mult mai scumpe) pentru asta. Pentru talk box este perfect. Am atasat si un demo.

Intrucat pedala nu se mai produce, nu am gasit un pret de referinta. Dar, ca idee, un talk box Harley Benton (cel mai ieftin) costa 100 de euro si nu are microfon. Pretul meu este 300 RON pentru pachet. Trimit oriunde in tara pe costul cumparatorului.

IMG_8513.jpg

IMG_8518.jpg