www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel nr. 1


felix
 Share

Votati interpretarea preferata :D  

53 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata :D

    • Evilpath
      33
    • Sheriff
      9
    • Moisoiu
      10


Recommended Posts

Am atasat piesele care intra in primul duel. Puteti vota doar o singura data. La sfarsitul saptamanii se va face clasamentul final si declarat castigatorul. Momentan nu avem premii dar nu se stie niciodata.

 

Primii participanti sunt:

 

Evilpath

Sheriff

Moisoiu

 

Detalii despre intrarea in duel le veti putea afla citind "Regulamentul duelului chitaristic".

 

Bafta!

evilpath_duel_1.mp3

sheriff__duel_1.mp3

moisoiu_duel_1.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest fluffyone

Am ales cu greu intre Sheriff si Evilpath, si votul meu s-a inclinat spre Evilpath pentru corectitudine si virtuozitate. Mi-a placut compozitional piesa lui Sherrif, dar nu compensa celelalte neajunsuri. Moisoiu, mai ai ceva mai mult de lucru, dar mi-a placut abordarea ta interesanta a intonatiei :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Multumesc tuturor pentru aprecieri si mai ales pt critici/sugestii :)

PS: poate ar fi o idee ca cei care participa la concurs sa nu voteze, nuj daca se poate verifica chestia.

Link to comment
Share on other sites

Subscriu la ce s-a zis mai sus. Moisoiu, no offence, cam varza. Nici n-am putut sa o ascult pina la capat. Bend-uri false, lick-uri de viteza fara sens, iesiri dese din game. Dar faza cu falsurile e super nasoala.

 

Sheriff, foarte monoton. Lick-uri de viteza foarte repetitive, dar destul de corecte ca si interpretare.

 

Evilpath, dupa cum ti-am mai zis si tu ai niste probleme cu niste bend-uri care nu ajung unde trebuie. In rest pare cea mai interesanta, cel putin cred ca e singura care nu m-a plictisit.

 

Disclaimer: Ca viteza toti baietii astia sint mai tari decit mine. Nu imi place deloc genul shred, fiind un adept al genului indie/alternativ sau ca si interpretare chitaristica blues.

Link to comment
Share on other sites

in primul rand tin sa multumesc tuturos de critici si aprecieri. :)

cu viteza. ideea e k n-am rabdare deloc ;) aste e defect.. si o ia mana fara mine la plimbare , :( . poate k daca as fi stat mai mult ar fi iesit ceva mai melodios ideea e k piesa am dat drumu am improvizat peste si atat . am si eu ceva greseli pe acolo daca ati sesizat .dar na lenea asta B) . n-am mai schimbat :)

asa..si bendurile ..crede-ma si eu as fi vrut sa sune alea mai bine..dar nah..n-am floyd.. :)

oricum multumesc inca odata ..

astept urmatoru back track :o

Link to comment
Share on other sites

am ascultat numai piesa lui evilpath pentru ca nu am avut timp si de celelalte. suna destul de bine insa se simte de multe ori ca trebuia sa intre ceva mai melodios si mai lent un pic. micile greseli ... sunt mici greseli cred eu ca de neatentie/precizie. nush daca din nestiinta. mie mi-a placut insa se putea putin mai diversificat pentru a ma face sa ascult cu atentie pana la sfarsit. diseara sa avd si ce au tras si ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

Evilpath- f bine (cu cateva gherle mici :) ) - in unele locuri e prea rapid

Sheriff - acceptabil (mai ai de lucrat la viteza si la studiul gamelor)

Moisoiu - nu stiu de ce te-ai bagat la asa ceva (sinucidere curata tata :) )

Link to comment
Share on other sites

am asc a lu sheiff si evil path...sherif ai putea sa mai deschizi tonul..ai switch pe 3/5 pozitii...e bine sa le folosesti pe toate.Evil path, ce sa zic destul de corect si tonu chitarii e mai bun.dar omule..nu te fugareste nimeni.fii atent la melodie ca o sa ajungi si tu un farreri.Poti sa-l iei ca pe un sfat sau o parere...o nota lunga face cat alte 50 dak e bine data.oricum, cel mai bine din alea 2.Good job! and nice idea

Link to comment
Share on other sites

am si eu o intrebare si  presupun k o s primesc injuraturi  :(

castigatoru fiecarui duel...cu ce se alege ?

adik nus ..nu neaprat ceva material ..... dar ceva acolo  B)

nici eu nu stiu ce vreau sa zic..

ma scuzati  :)

15478[/snapback]

 

:) nu neaparat ceva material?pai cred ca ar putea sa-l primeasca pe dumnezeu in suflet ;) sau un calduros "Felicitari"!

 

ed:pai la ce posturi ai... :)

Link to comment
Share on other sites

Dragutz faza asta cu duelu` :) Shi mie cel mai mul mi-o placut evilpath, nu pt ca ii ceva super bine facut dar suna cel mai bine din cele 3, alte comentari nu mai pun caci cam tot ce aveam de spus s-a spus in celelate posturi.

 

Ca premiu ar fii fain sa poata pune admini o imagine(medalie) cu "Castigator Duel" sub avataru castigatorului :)

Link to comment
Share on other sites

Da, e o idee buna si va fi pusa in practica. Am uitat sa spun ca moderatorii forumului nu au dreptul sa participe la duel pentru ca datorita accesului lor extins ca admini le permite sa influenteze numarul de voturi din poll. Pe de alta parte, nicinu cred ca se poate intampla asa ceva. Vrem sa vedem care sunt cei mai apreciati si care sunt cei ce vor sa reuseasca cantand la chitara. Nu conteaza daca sunteti sau nu castigatorii unui duel. Conteaza sa participati.

Link to comment
Share on other sites

Done!

Va rog aruncati o privire in partea stanga sub avatarul meu. Campul "Dueluri castigate" nu este editabil de catre useri. El poate fi alterat doar de catre un admin prin urmare nu va exista suspiciunea "fraudarii alegerilor". Poate punem si o mica medalie acolo... Asta urmeaza sa vedem...

 

O sa las chestia aia acolo asa de test sa vedeti despre ce e vorba ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.