www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedale Mxr, Boss, Raygun


Recommended Posts

Pret: 1810 lei
Localitate: Iasi
Contact: 0748492537
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

De vânzare 6 pedale cu grade diferite de uzura.
1. Mxr Uni-Vibe- Pedala este folosita foarte puțin, prezintă puține semne de uzura, perfect functionala. Ofera o calitate a sunetului tipica celor de la Mxr, este construita foarte bine si are un premium feel. Este un chorus la baza ce are un buton dedicat pentru vibrato. Noua se vinde la pretul de 710 lei, eu vreau pe a mea 400 lei fix
2. Mxr GT-OD - Pedala prezinta putine semne de uzura, fara niciun defect tehnic. Este un overdrive foarte intuitiv si usor de folosit. Noua apare cu pretul de 500 lei, eu o dau cu 300 de lei 
3. Boss DD-3  -  Dupa cum se poate observa si in poze, pedala are cateva urme ale vremii, drept pentru care mai cobor putin din pret. Noua apare cu pretul de 500 de lei, avand in vedere starea pe care o are, eu o dau cu 230 de lei 
4. Boss Ch-1   - Un chorus cinstit din punctul meu de vedere. Calitatea celor de la Boss de a face pedale indistructibile, pentru a fi calcate de un chitarist nervos promite ca pedala ar mai functiona ani de zile. Dupa cum arata, putem spune ca a vazut si zile mai bune. Pe net preturile variaza intre 70 si 90 de euro. Eu vreau pe a mea 150 de lei.
5. Raygun - The guru. Pedala se afla intr-o stare foarte buna, a fost folosita foarte putin. Este un delay analogic destul de interesant. Daca sunteti amatori de swells, efecte de ambianta sau de stare, cantati rock progresiv, psihedelic sau un alternativ mai sensibil, ati nimerit unde trebuie. Este o pedala custom, poate fi gasita pe net cu numele Raygun-Aurora Lofi Delay V2. Noua am gasit-o la 88 lire. Eu vreau pe a mea 300 de lei
6. Raygun - The Iron. Pedala ofera un design de anii 70. Este un booster cat se poate de simplu si transparent ca si calitatea sunetului. De asemenea este o versiune custom, poate fi gasita pe net sub numele generic de Vintage Booster. 150 lei
7. Tc electronic Vpd-1  - Este o pedala foarte utila de drive, dintr-o serie discontinuata din pacate de Tc electronic. Foarte versatila, poate fi folosita cu un drive usor pentru armonie avand si un buton de boost ce taie foarte bine prin mix. Inca un feature atragator este faptul ca are incorporat un Speaker Simulator, in cazul in care ti se termina lampile amplificatorului in timpul concertului, ai avea o solutie viabila pentru un drive pus pe direct. Este singura pedala la care nu am poza momentan, fiind intr-un pedalier diferit, dar o voi oferi cat pot de repede potentialului cumparator. 280 lei 
Nu accept schimburi. 
Insumate, ele valoareaza 1810 lei. Le pot da unui cumparator pe toate la pretul de 1550 lei 

20180816_194300.jpg

20180816_194308.jpg

20180816_194317.jpg

20180816_194328.jpg

20180816_194334.jpg

20180816_194344.jpg

20180816_194355.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.