www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fractal AX-8


Recommended Posts

Pret: 0 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0755708792
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand un Fractal AX-8 in stare impecabila, fratele mai mare al celebrului FX8, fata de care are in plus simularile de amplificatoare si cabinete, sau fratele mai mic al lui Axe Fractal FX-II, dar ofera in schimb footswitching integrat.

Totul este ambalat intr-o carcasa compacta, eleganta si indestructibila. Simularile de amplifcatoare mi se par de top, tonurile din fabrica sunt foarte multe cel putin ok, are cam toate simularile posibile, inclusiv ampuri boutique. Cu niste impulse response-uri custom de calitate foarte buna se poate chiar si mai mult (mai ales la capitolul feeling) - sunt o gramada de producatori de impulse response-uri extraordinare la preturi cel putin decente. La capitolul efecte ofera practic tot ce e necesar unui chitarist, efectele sunt toate la superlativ, la o calitate care este cel putin egala si in multe cazuri depaseste producatorii deja consacrati pe piata, precum Strymon, Eventide, Empress, etc. Ofera cam tot: compresie la calitate de studio, wah, filtre, pitch shift,  modulatii care suna extraordinar, iar la capitolul delay si reverb mi se pare cam peste tot ce am probat pana acum, de la posibilitatile avansate de reglaj pana la calitatea extraordinara pe care o ofera. Foarte important, nu schimba tonul si nu are zgomot de fond - convertorii AD/DA sunt de calitate foarte buna. Eu l-am luat pentru ca suna extraordinar si este foarte portabil. 

Pretul meu: 1050 eur / 4900ro. Se gaseste in Europa doar la G66, singurul dealer Fractal, unde costa 1400 euro.

https://shop.g66.eu/fractal-audio/12/ax8?c=9

Achizitionat in oct anul trecut, factura plus garantie valabila pana in oct 2018, vine insotit de un cablu de alimentare si cutie! :)

Contact: 0755708792, daca nu rasp din prima dati un sms, nu prea verific mesageria rgc

 

 

IMG_20180816_024216.jpg

IMG_20180816_024235.jpg

IMG_20180816_024315.jpg

IMG_20180816_024353.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.