Sign in to follow this  
Solarograma

vând Orange TH30 head

Recommended Posts

Pret: 3000 RON
Link producator: https://orangeamps.com/products/guitar-amp-heads/th-guitar-heads/th30-head/
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Accept schimburi

Motivul pentru care vand acest amp este ca am nevoie de o solutie live eficienta si compacta inclusiv pentru flight-dates.

Ampul suna absolut superb, este aproape nou, am cantat de 2 ori live cu el si am tras in studio de alte cateva ori, in rest a stat doar in husa lui la sala de repetitii si utilizat ocazional.

L-am cumparat ca imi place ft. mult clean-ul de pe el iar cu un drive in fata suna bestial. Este un amp binecunoscut, compact (tot de aceea a fost si achizitionat), nu foarte greu de transportat (~15 kg dc imi amintesc bine)dar tot am nevoie si de pedalboard, asa ca in acest moment caut o solutie unica.

De altfel sunt disponibil si la schimburi dar doar cu Fractal AX8, evident ofer si diferenta de bani, daca cineva doreste acest schimb.

Pretul este fix, cumparatorul plateste transportul daca e cazul, dar as prefera cumva sa facem deal-ul live ca nu prea imi vine sa-l dau la o firma de curierat.

poza.jpg

• Like 1