www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Thomann Online Store


Guest psychotique_xxl
 Share

Recommended Posts

Guest psychotique_xxl

Salut !

Ma adresez in primul rand celor care au efectuat comenzi online de la Thomann . In speta am vreo 300E si as vrea sa-mi achizitionez o chitara e. + un amp., cat de cat decent .

Prin urmare m-am gandit la un Squier affinity si un Peavey Rage (15W). Dupa calculele mele ma incadrez in bani, incluzand si taxele postale, adica vreo 40E .

Nedumeririle mele sunt legate de calitatea serviciilor celor de la Thomann, mai ales ca va trebui sa-mi asum riscul platii in avans .

- E posibil sa ma trezesc cu vreo scripca buna doar de pus pe perete ori cu sculele avariate din pricina transportului ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Salut !

Ma adresez in primul rand celor care au efectuat comenzi online de la Thomann . In speta am vreo 300E si as vrea sa-mi achizitionez o chitara e. + un amp., cat de cat decent .

Prin urmare m-am gandit la un Squier affinity si un Peavey Rage (15W). Dupa calculele mele ma incadrez in bani, incluzand si taxele postale, adica vreo 40E .

Nedumeririle mele sunt legate de calitatea serviciilor celor de la Thomann, mai ales ca va trebui sa-mi asum riscul platii in avans .

- E posibil sa ma trezesc cu vreo scripca buna doar de pus pe perete ori cu sculele avariate din pricina transportului ? :)

exista persoane pe foruM... cAre aduc instRumente de pe thomann la preturI foarte avantajoase.....am vb cU perSoane care aU luat intRumente prin acest... om si au ziS ca au fost mUltumite.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
bineinteles

sigur ca da

si marmota impaturea ciocolata

:)

wow malex ce-i cu tine de ..postezi aici :)

 

La Thomann, in magazinul din Germania, se pot negocia preturile?

e pe bune intrebarea?

Link to comment
Share on other sites

Oricum si daca s-ar negocia preturile tot nu le-ar negocia cu Romania :).

Pe muzikhaus.de parca era un formular prin care puteai sa negociezi pretul cu vanzatorii, asta pentru cumpararea direct de pe net.

@psychotique_xxl: daca transportu este prin curier adica vei comanda de la thomann.de nu cred ca se va avaria ceva in mod grav, iar daca totusi va pati ceva cred ca cei de la thomann tio vor inlocui cu mare usurinta. Plus ca ai chestia aia cu 30-day moneyback, deci chiar daca nu iti place sunetul chitarii o returnezi si iti primesti banii inapoi.

Eu am comandat niste maruntisuri prin acele persoane si a mers totul struna. Cunosc alte persoane care si-au cumparat si lucruri mai mari si toate au ajuns intregi si nevatamante... Anghelescu zice bine :).

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Ia legatura cu cei care aduc de pe Thomann, stiam ca cer comision 10%, plus transportul pe teritoriul tarii...da un search pe forum!

Link to comment
Share on other sites

Guest norby77

eu cunosc pe cineva cine aduce de pe Thomann si nu cere nimic perntru transport ii platesti doare cat scrie pe suit fiind ca isi scoate banii din discount si TVA-ul ce primiste de la vama, omul e de incredere si eu mi-am luat un combo si un bass prin el, daca intereseaza pe cine sa ma anunte si ii dau nr de tel.

Link to comment
Share on other sites

anghelescu vorbeste in coduri...cine stie ce sa citeasca, stie.....

Da da. Trebuie sa fii hacker ca sa poti sparge codul ala... :)

Ontopic, pentru initiatorul topic-ului: de ce iti place sa te legi la cap fara sa te doara?

Fii atent: http://www.proguitar.ro/produs.php?pid=14 + http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=259 = 1 050 lei. Asta inseamna 309 euro, la un curs de 1 euro = 3,4 lei. Asa poti si sa incerci sculele, si sa beneficiezi de garantie, plus ca nu mai trebuie sa platesti transportul.

Link to comment
Share on other sites

eu cunosc pe cineva cine aduce de pe Thomann si nu cere nimic perntru transport ii platesti doare cat scrie pe suit fiind ca isi scoate banii din discount si TVA-ul ce primiste de la vama, omul e de incredere si eu mi-am luat un combo si un bass prin el, daca intereseaza pe cine sa ma anunte si ii dau nr de tel.

de la 1 ianuarie 2007 ,nu mai primeste nici un TVA la vama,ba nici vama nu mai este unde sa-l primeasca,eventual daca e moldovean de peste Prut,primeste la iesirea din ultima tara a EU,adica din Romania:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.